Wpis z mikrobloga

#bekazpisu #polityka #neuropa #socjalizm

Jak czytam wypowiedzi popierające nowy postulat PiSu, czyli wprowadzenie kolejnego podatku dla najbogatszych, to naprawdę otwiera mi się nóż w kieszeni. Nie mam jakiegoś mega wykształcenia, nie zarabiam tysięcy złotych miesięcznie, żyje skromnie i nie zazdroszczę nikomu bogactwa. Ale nigdy, ale to przenigdy nie przyszłoby mi do głowy, aby karać kogoś za to, że jest zaradny i zarabia więcej ode mnie.

Skoro tak łatwo rządzącym sięgać do kieszeni tych najbardziej zamożnych, to jestem w 100% pewny, że jak zacznie brakować pieniędzy w budżecie na inne socjalistyczne imaginacje, to nie zawahają się uderzyć i w tych mniej zamożnych. I na pewno znajdą na to jakieś dobre wytłumaczenie.

Jaką trzeba być pozbawioną moralności jednostką, aby w ogóle wpaść na tak poroniony pomysł.
  • 6
@Maliszak: Mentalna komuna w serduszku motzno. Niech to w końcu otworzy oczy tym młodszym którzy często biadolili że to starsze pokolenie musi wymrzeć i odejść od władzy - jak widać wielu młodych jest wręcz jeszcze bardziej zradykalizowanych a do tego dochodzi ślepe zapatrzenie w bozie i kościółki.
Jaką trzeba być pozbawioną moralności jednostką

ja mam ogólnie złe zdanie o politykach tu działa mechanizm negatywnej selekcji i to od bardzo dawna ;/
ale pisiaki to over 9000 #!$%@?, ja się poważnie zastanawiam skąd oni się biorą, bo takich #!$%@? to ciężko w realu spotkać

przyjmij do wiadomości że w sejmie i rządzie są idioci którzy w realnym życiu byli by zwykłymi januszami z pensjami 2K pln. tłuki które nie uważały