Wpis z mikrobloga

  • 290
Dzien dobry wykopki. Około 70 osób utknęło na dworcu w Budapeszcie. Sytuacja jest następująca. Wczoraj wieczorem popsuł sie autobus i wszyscy zostali przebukowani na dzisiejszy autobus o 6:55, dodatkowo przyszli ludzie na bus na 6:55 i teraz już nie ma opcji żebyśmy się wszyscy zmieścili. Pasażerowie z wczoraj musieli koczować gdzieś w krzakach w oczekiwaniu na poranny bus. W tej chwili czeka ponad wkurzonych 70 ludzi żeby wejść do busa w którym wszyscy się bie zmieszczą. Nie mamy żadnych informacji od przewoźnika jak mają załatwić tę sytuację. Trzymajcie kciuki. My dalej czekamy. #afera #oszukujo #flixbus
  • 45
  • Odpowiedz
@Dorken: Dla lotów krótszych o długości do 1 500 kilometrów 250 euro
Dla lotów w obrębie Wspólnoty liczących powyżej 1 500 kilometrów oraz tych o długości od 1 500 do 3 500 kilometrów 400 euro
Dla wszystkich pozostałych, nie uwzględnionych powyżej lotów 600 euro
  • Odpowiedz
@orzel20: Heh, już cie robactwo równa do swojego poziomu. Jak śmiałeś śmieć śmieciu, polaku robaku pojechać gdzie chcesz i jeszcze masz pretensje, bo zapłaciłeś mniej zamiast wyczarterować sobie airbusa i zrobić mecz halówki z samym sobą na pokładzie.

W przypadku overbookingu, a także jeśli przewoźnik musi się spodziewać, że zaplanowany odjazd ulegnie opóźnieniu o więcej niż 120 minut lub zostanie anulowany, pasażerom podróżującym na trasach długodystansowych przysługuje prawo wyboru między
  • Odpowiedz
@piotruslo: ja jechałem do Budapesztu busem i dojechałem, a co więcej przeżyłem! mimo zepsutego fotela!!!, ba, zaliczyłem genialny wyjazd. mam zrobić AMA dla takich biedaków umysłowych jak Ty?

@orzel20: jechałem tą trasą w zeszłe wakacje i generalnie wyglądało to tak: rezerwacja biletów była pod "jeden" autokar, na miejscu w Warszawie okazało się, że jadą dwa i już nie pasowały rezerwacje mimo pełnych busów, a z Krakowa jechały już cztery, w sporych odstępach czasowych, rządziła zasada "módl się żeby wsiąść". wsiadłem do trzeciego, jestem pewien że czwarty nie zabrał wszystkich oczekujących, bo było ich wciąż multum, a żaden autobus nie był pusty. xD generalnie podróże zagraniczne w PB (wbrew pozorom, de facto PB dalej istnieje, jest jakby przewoźnikiem Flixbusa) to spore ryzyko, jechałem z 10 razy i aż 2 razy miałem przygody, drugi raz w Pradze nie przyjechał w ogóle, po godzinie przyjechał zwykły, stary Polonus z informacją, że kto chce ten wsiada, a jak ktoś nie chce, to może czekać, ale nie wiadomo ile i na co. xD mimo wszystko za 15 złotych nie narzekam, ale overbooking i dosyłanie transportu dopiero w ostateczności to normalka.

@leoha: KIM TY KUHWA JESTEŚ KWIIIIII JA JESTEM POLAKIEM HOBAKIEM, ZAHABIAM 3 TYSIĄCE JESTEM
  • Odpowiedz
  • 3
@orzel20

podobno można było sobie szukać noclegu ale kto w środku nocy ogarnie hotel zwłaszcza jak pewnie większość kasy wydana. Do tego trzeba by potem dochodzić swojego żeby kasę oddali za hotel.


wiesz, booking.com to nie jakis nowy wynalazek. w większości hoteli płacisz normalnie karta, a jeśli nie masz na koncie oszczędności na jede nocleg w Budapeszcie, to czas pomyśleć o zrewidowaniu podejścia
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Sundutch szczerze mówiąc to nie wiem. Obstawiam, że raczej nie, ponieważ to inny bus. Aczkolwiek proponuję zadzwonić i dopytać się w informacji. Tak dla pewności :)
  • Odpowiedz
  • 0
@piotruslo w porównaniu do pociągu to zaskakująco bus lepiej wychodzi bo masz szybszą podróż, zero przystanków i niższą cenę (no I nie kradno)
  • Odpowiedz
@orzel20 ja kiedys wracajac z pragi nialem opoznienie busa o jakies 4h przez co nie zdarzylem na przesiadke w berlinie. Napisalem skarge i dali mi darmowy przejazd w obie strony na dowolny kurs.
  • Odpowiedz
@orzel20: flixbus to najgorsze gunwo jakie tylko istnieje. Mniej miejsc niż w PB, wyższe ceny, podwyższenia standardu jakoś specjalnie nie zauważyłam + tego typu walki xD jeżdżę do BP srednio co 2 tygodnie i podwyżka cen o 50% mocno mnie bije po dupie .___.
  • Odpowiedz
A jak proponujesz dostać się do Budapesztu nie mając auta? Wiesz jakie są ceny samolotu i pociągu?


@1435 Jechałem pkp na Keleti z Centralnego i zapłaciłem jakieś 29 euro.
  • Odpowiedz
@leoha w tym, że się biedak wybrał na wycieczkę za ostatni grosz i nie przemyślał, że kasa na niespodziewane wypadki w podróży może się przydać.

Zastanawiam się jak bardzo trzeba nie mieć rigczu żeby się wybrać do Budapesztu busem. Przecież tam nie ma za grosz komfortu podróży

@piotruslo: zależy skąd :) Choć właśnie widzę, że z Krakowa można LOTem w 1,5h :)
  • Odpowiedz