Wpis z mikrobloga

Hej! Dziś zapraszam do zapoznania się z moim najnowszym przepisem na Chaczapuri Adżarskie, który wygrał głosowanie cztery tygodnie temu zdobywając prawie 1000 głosów.

Chaczapuri adżarskie jest bardzo proste w przygotowaniu. Składniki na niego kupicie w większości polskich marketów, a przygotowanie łącznie z wyrastaniem ciasta zajmie około dwóch godzin - nie trzeba czekać jak na pizzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc możecie przygotować je nawet na dzisiejszy obiad lub kolację. Danie jest bardzo sycące, przez co w Gruzji jedzone jest częściej przez mężczyzn niż kobiety.

Danie wywodzi się z południowego regionu Gruzji - Andżarii (przez lata ta autonomiczna republika była de facto osobnym państwem który w przeciwieństwie do Osetii czy Abchazji nie ogłosiło niepodległości, władza ze stolicy respektowana jest tu dopiero od 2003 roku od Rewolucji Róż). Jest to najpopularniejsza wersja chaczapuri, które przygotowywane jest w wielu często dość różniących się od siebie odmianach. Chaczapuri ażarskie obok chinkali (coś jak pierogi) to chyba najpopularniejsze danie kuchni gruzińskiej, które można zjeść w niemal każdej gruzińskiej knajpie ;)

Przygotowanie dla Was tego przepisu było dość trudne. Jak wiecie staram się aby moje przepisy były bliskie oryginałom więc nawet jeśli coś gotuję od dawna to zawsze staram się sprawdzić jeszcze raz w kraju pochodzenia czy mój przepis jest okej. Na szczęście w tłumaczeniu niektórych źródeł pomagała mi koleżanka, która jest Gruzinką i od 10 lat mieszka w Polsce. Bez jej pomocy pewnie było by to dość trudne.

Mam nadzieję, że przepis Wam się spodoba i urozmaici waszą kuchnię. Jak co tydzień czekam na zdjęcia waszych chaczapuri! ისიამოვნეთ თქვენი კვება!

Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi pytajcie tutaj, w wiadomości prywatnej lub w komentarzach. Każdemu postaram się pomóc w miarę posiadanej wiedzy i umiejętności.

W przyszłym tygodniu turecki sis kebab (zdjęcia już zrobione). Głosujcie w ankiecie na to co chcecie za dwa tygodnie. W ankiecie umieściłem pozycje, które miały podobne wyniki w zeszłym tygodniu + dorzuciłem pizzę w stylu sycylijskim ;)

Osoby, które chcą, aby wołać je do kolejnych przepisów proszę o plusowanie komentarza poniżej.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

_______________________________________________
Wołam zainteresowanych, którzy wyrazili chęć wołania. Jeśli ktoś nie chce być wołany proszę o wiadomość prywatną.

PS Jak chcecie można też obserwować tag #kuchniamg78, gdzie trochę częściej będą pojawiać się jakieś przepisy.

PPS Mam też tag podróżniczy, gdzie będę pisał o swoich przygotowaniach oraz ponad 100 dniowej wyprawie samochodowej po Europie i Afryce. Chętnych zapraszam do śledzenia #roadtripbus (daje jako link aby niepotrzebnie nie wołać ludzi).
MG78 - Hej! Dziś zapraszam do zapoznania się z moim najnowszym przepisem na Chaczapur...

źródło: comment_K430FPrKdBgpt5C6ylVyl2xamlYLyGL3.jpg

Pobierz

Co za dwa tygodnie?

  • pizza w stylu chicagowskim (USA) 32.3% (1100)
  • chleb bananowy (USA) 16.1% (549)
  • pizza w stylu sycylijskim (Włochy) 17.1% (583)
  • gulasz (Węgry) 29.6% (1007)
  • coś innego 4.8% (163)

Oddanych głosów: 3402

  • 129