Wpis z mikrobloga

Skończyłem megaartykuł o tym, czym ogrzać dom - 70000 znaków -_- Miesiąc pisania... #budujzchaferem

Pomożecie dostać się na główną? https://www.wykop.pl/link/4259649/czym-ogrzac-dom-co-najbardziej-sie-oplaca-i-dlaczego/

W artykule opisuję:

- Ekogroszek? Pellet? Pompa ciepła? Ogrzewanie elektryczne? Gaz? Mnóstwo możliwości. Na co się zdecydować skoro każdy poleca coś innego?

- Opisuję dokładnie większości technologii.

- Pokazuję dlaczego nie warto porównywać kosztów ogrzewania dwóch - nawet podobnych - domów

- Wyjaśniam co to jest PCHE, OZC, EP, EK, EU

- Ułatwiam decyzję i odpowiadam na pytanie, który system grzewczy powinieneś wybrać.

Innymi słowy - megadużo konkretnych informacji dla budujących. Kto czytał mój artykuł o fotowoltaice to wie, że będzie rzetelnie :)

#gruparatowaniapoziomu #budujzwykopem #budowadomu #dom
  • 26
@chafer: zbyt powierzchownie liznąłeś temat pomp ciepła zwłaszcza współczesnych konstrukcji Powietrze-Powietrze (kanałowe i split) oraz Powietrze-Woda.
Te pierwsze są tanie, proste w instalacji (na etapie budowy) i dają w gratisie klimę.
Drugie są już także w miarę niedrogie i proste w instalacji, a po stronie domu instalacja to zwykła podłogówka.
Są też wersje mieszane.
@a__s: Dzięki! Ciekawe czy czasem nie jestem użytkownikiem, który trafia najczęściej na główną z własnymi materiałami :)

@Djelon: Masz rację - uzupełnię artykuł za parę dni o dodatkowe informacje, ale nie będę wchodził za bardzo w szczegóły. Dlatego w artykule zachęcam przede wszystkim do nawiązania kontaktu z rzetelnym instalatorem/firmą, która przedstawi najlepsze dla nas rozwiązanie.
70000 znaków

@chafer: taki protip: nikt tego w całości nie przeczyta, bo stanowczo za długie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Taki protip dwa: na następny raz, podziel tekst na części, oczywiście nie zapomnij dodać sensownego przełączania się między częściami.
Protip trzy: napisanie artykułu, a zachęcenie do jego lektury, to zupełnie dwie różne rzeczy.