Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#alfaromeo #alfaholicy
Zachorowałem na 159tke.
Mirki, powiedzcie mi ile odłożyć szekli na maks 10 letnie cudo? Myślałem nad sedanem z 1.9jtd 120KM, biorę pod uwagę że na start trzeba będzie wyminiec eksploatacyjne części.
Jakieś FAQ pod tagiem funkcjonuje?

Jakie są bolączki tego modelu?
Znajomy przelatał tym 80kkm i stwierdził że nie miał od tego czasu tak bezawaryjnego auta o dziwo

  • 15
Do ceny dodaj 5-7 tys. na zrobienie ważnych rzeczy. Jak kupisz diesla 1.9 jtdm (najlpiej 150KM, to jest ciężka kolubryna) to zrób rozrząd i przy rozrządzie poproś aby zajrzeli do kolektora ssącego i sprawdzili czy się robi nagar. Dobrą rzeczą jest zaślepienie EGR, który to jest przyczyną nagaru w kolektorze. Są tam takie klapki wirowe, które trąc o nagar urywają się i wpierdzielają się do komory spalania a potem zazwyczaj do tłoka
180KM i jakieś 380 njutków i zmienić tłumik.


@denat666: kurka, to ma byc ylko dupowóz XD 120km chyba starczy, przesiadka bedzie z 64KM, jak depłem w naszym vignale z 240KM myslałem ze zgine na pierwszym zakrecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
po czasie jakies mody, poki co ma jezdzic
@Myszoskocznia: kupilem 3 mce temu za prawie 30k 2,4 Ti. wlasnie wkladam w nia 4k na naprawę XD

pali blizej 10 litrow nawet przy normalnej jezdzie.

mam zastepcza fabie 1,9tdi to #!$%@? spala 5/100 przy podobnej jezdzie xD
@denat666: 8V nie miały klapek chyba, chociaż też bym je odradzał - auto waży pod 1600 kg i ma promień skrętu jak lotniskowiec. Poza tym świetna maszyna. Faktycznie bywa dużo drobnych usterek (ja mam prawie zawsze coś do zrobienia, ale też picuję swoją bez przerwy xD), za to sam motor prawie niezniszczalny i ciężko ją całkiem rozkraczyć.

@Myszoskocznia: A na forach dużo piszą, bo dużo można zrobić samemu - ja
@hpiotrekh: @Myszoskocznia: U mnie 210km i 7,2 średnio wsysa xD
Jak jeździłem więcej po mieście to do 8 dochodziło. Powyżej 8,5 nigdy.

Jeździłem też 120km i powiem Ci, że spodziewałem się, że nie będzie to w ogóle jechać. Zaskoczyło mnie na plus. Do normalnej, dziadkowej jazdy jest wystarczające.

Mam 2,5 sezonu, psują się pierdołki typu podnośniki szyb, coś z elektryką itp. Poważnych rzeczy brak (w 156 podczas 3 lat byłem
@Myszoskocznia: SDI też potrafi przestraszyć pasażerów. Trzeba tylko dłużej czekać. I mieć łatkę szalonego.

PS. warto rozważyć zmianę oryginalnego radia na coś z androidem. IMHO fabryczne jest fatalne.
7,2 średnio


@romanowy: na kompie czy realnie? Bardzo ładny wynik w sumie, ja mam automat, wiec pewnie przez to troche wiecej mam. No i Warszawa/
MI alfa pokazywala 7,9 albo 8,5 a realnie praktycznie 10/100.
Skoda pokazuje 5,3, tankuje i realnie 5,01 xD

@romanowy: mam tego chinczyka. calkiem znośny jest.
@hpiotrekh: Komp. Pierwsze kilka baków liczyłem na motostacie i o dziwo wychodziło dość podobnie, różnice 0,1 - 0,3 na setkę to olałem liczenie ręczne. U mnie manual SW i na fabrycznym sofcie.