Wpis z mikrobloga

@Sachees: a weź. Dorosły jak się sam kisi to jeszcze spoko. Ale wyjdź na plac zabaw. Rodzice w bluzach/cienkich bluzkach a dzieci obowiązkowo czapka! (gdzie dziecko ma czapeczke?!), szalik i kurtka. Ostatnio patrzyli na mnie jak na wariatkę, bo rozbierałam dziecko do krótkiego rękawu, bo szalał i czuć było ponad 20°. Dzieci czerwone i spocone ze słońca, ale nie rozbierzemy, bo jeszcze się zaziębi!!!
tak, pizga słońcem jak wściekłe, ~20°C

krótkie spodenki spokojnie, patrzę a ludzie śmigają pozapinani w kurtki z czapkami na głowach XDD

kto będzie chory?


@Samol94: Ten, kto się zarazi.
W pewnym sensie mnie to nie dziwi. Są ludzie, którzy przez całą zimę mają +26C w domu, zero jakiejkolwiek aktywności na powietrzu. Dla nich faktycznie wyjście na zewnątrz zimą to szok termiczny, a próba rozebrania się wiosną kończy się przeziębieniem (zwłaszcza jeśli chwilę wcześniej się zapocili w tych puchowych kurtkach). Rok w rok przesuszana śluzówka nosa w sezonie grzewczym, nie wietrzą, bo przeciąg ich zabije, wiecznie opatuleni i bezbronni przy pierwszej próbie
@PawelW124 no jakbym moich rodziców słyszał xD to w ogóle jest ciekawe zjawisko i skąd to się bierze nie wiem. Inny przykład, lato godzina 15, jasno w pokoju a ja coś robię np przy czym potrzebuje światła dobrego, słońce zaszło, jakaś duża chmura zasłoniła, zapalam lampę żeby dobrze widzieć, wpada mama "jezu synek gdzie te światło palisz o godzinie 15 hurr to nie zima zgaś durr!!!"
@Sachees: Ale co tu jest złego? Porównaj sobie np. wtorek, kiedy POWIETRZE miało 22C i wiał ciepły, przyjemny letni wiaterek, a choćby wczoraj, kiedy mimo słońca wystarczyło żeby zawiała pizgawica 13C i już się nieprzyjemnie robiło...
@EtaCarinae: Mnie osobiście ta seria śmieszy. Idiotyczne powiedzonka czy durne tradycje mają swoje odbicie w tej "polskiej" małpie i to jest śmieszne i prawdziwe. Natomiast wyśmiewanie wszystkiego po kolei i wyścig po plusy już nie długo spowoduje że banda bezmózgów będzie piała z zachwytu kiedy pojawi się mem z małpą z podpisem "dzień dobry".