Wpis z mikrobloga

@Cripex: ukraincy najwidoczniej zaczeli sie cenic bardziej niz Polacy. Nie maja nic do stracenia - na hrywienki i tak im wychodzi poza UA wszystko o niebo lepiej, nie siedza tutaj, nie maja rodzin tutaj, nie maja kredytow tutaj a jakakolwiek stowe zarobia to i tak sa w stanie za to na spokojnie sie utrzymac u siebie. Podobnie jak swego czasu nasi w UK czy innych dojczlandach
Polacy to idioci i będą robić za miskę ryżu. Ostatnio podczas rekrutacji na PM w automatyce chciałem 5,5k netto to znaleźli się ludzie z ponad 5 letnim doświadczeniem co chcieli 4k netto


@rozowy_transformator: Poczekaj aż ci na rynek wejdą wszyscy studenci/amatorzy podjarani pensjami programistów. Jeszcze trochę a Eldorado w ogóle się skończy. xD Plus Januszsofty, którzy będą brali byle kogo kto da mniej, bo do klepania prostych klas/testów nie trzeba mieć
@rozowy_transformator: @michakasta: Też jestem tego zdania że ludzie się nie cenią ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzeba na tym rynku pracy konkurować z bandą głupków z syndromem niewolnika. Kumpel mi ostatnio opowiedział że u niego w firmie nikt nie chce jechać z firmy na delegację do Niemiec za ponad 3k euro brutto xD (mieszkanie opłacone przez firmę) Podobno mają kogoś specjalnie do tego przyjąć. Mam nadzieję że
@rozowy_transformator: przecież jak w pl powiesz że chcesz na start więcej niż 2k na rękę gdzieś w nie-IT to zrobią wielkie oczy i zadzwonimy (nie zadzwonią).

Poczekaj aż ci na rynek wejdą wszyscy studenci/amatorzy podjarani pensjami programistów. Jeszcze trochę a Eldorado w ogóle się skończy. xD Plus Januszsofty, którzy będą brali byle kogo kto da mniej, bo do klepania prostych klas/testów nie trzeba mieć 200IQ.


@Hatespinner: większość tych ludzi jest
Ci ludzie już są na rynku pracy od jakiegoś czasu i nie stanowią i nigdy nie będą stanowić żadnej konkurencji dla doświadczonych programistów.


@rith: Programuję u dużych klientów z kapitałem w EU i USA, od kilku lat za granicą i tutaj trzeba się liczyć nawet z hindusem co ledwo coś umie, ale robi za 6$/h. Kiedyś do Polszy też to dotrze, nie martw się.

Zresztą każdy programista mówi, że jest zajebisty