Wpis z mikrobloga

@adzik2109 wiem, że są i mieszczą się w budżecie. Niestety rocznik w jakich były produkowane będzie miał spory wpływ na OC... Właśnie podobają mi się Audi () poza tym z tego co wiem najlepiej z tych roczników brać diesela 1.9, bo są najmniej awaryjne. Widziałam jedną warta uwagi tylko.. (niestety 200km ode mnie, a i tak nie ma pewność co na miejscu się zastanie). Oglądałam kilka A4. Może
@Rabbitzrondelkiem nigdy nie wiesz czy na start nie włożysz szekli, taki urok aut używanych :p 1.9 i owszem są dobre, ale jak ktoś tłucze ponad 30 tys km rocznie, 1.8t i wolnossące 1.8 też są bardzo dobre, do tego LPG i jeździsz poldarmo. Popatrz też na Seata Leona I, w tym budżecie też możesz coś znaleźć, z silnikami jak w A3 bo to praktycznie to samo.
@adzik2109 zdaje sobie z tego sprawę, że mogę kupić i za tydzień zastanawiać się ile mechanik będzie kosztował.
@ssasha92 rzucanie samymi markami tu nie pomoże.. Bardziej liczyłam na coś w stylu: astra 2 dobry samochód, tani w utrzymaniu (względnie), mało awaryjny. Ewentualnie coś w stylu :Audi tak ale części drogie, samochody awaryjne.. Coś jakby mała recenzja
@Rabbitzrondelkiem co do Astry 2: sam posiadam, w wersji OPC (pierwszej), polecam mocno ale ciężka do dostania i wygląda średniawo (brałem ja ze względu na unikatowość i osiągi ( ͡º ͜ʖ͡º)), za to Bertone tylko z silnikiem 1.8 w obu wariantach mocy to bardzo ładne auto, bezawaryjne, cieszące oko, tanie w utrzymaniu i z gazem jeździsz jak za darmo :) części tanie jak barszcz
@adzik2109 jakbym słyszała kuzyna dzisiaj (sam miał astre swego czasu). Wygląda lepiej niż takie Punto czy multipla, a to już sporo. Ja wiem, że wygląd samochodu to nie jest najważniejsza sprawa. Tylko nie chce rano wychodzić i płakać na widok tego co mam. Chcę znaleźć jakiś kompromis między wyglądem, a tym co pod maską.
@Rabbitzrondelkiem no to tak jak wspominałem - Bertone :) Jak się zdecydujesz jej szukać to nie patrz na allegro, wejdź na Fejsie na grupę Astra G - giełda i coś tam dalej pisze i tam chłopaki wystawiają fajne zadbane auta :)
@adzik2109 sprawdzam olx, otomoto (chociaż różnica cen jest porażająca), allegro sporadycznie tylko, fb ogarnia mój brat (ja tylko czasem marketplace czy coś takiego). A wiesz coś na temat Peugeota? Nigdy jakoś nie interesowała mnie ta marka i nie mam kompletnie o niej pojęcia w kwestii kosztów utrzymania, awaryjności
@adzik2109 przyznam szczerze, że gdyby mnie byli stać Audi 90, którym czasem jeżdżę doprowadzić do stanu ładnego to bym nie zrezygnowała z tego samochodu. Tak myślałam, że Peugeot to kula w płot.. W każdym razie dziękuję za pomoc i dobrą radę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rabbitzrondelkiem: hm, co tutaj można powiedzieć, napewno to że jest to jedno z najlepszych o ile nie najlepsze auto w klasie pod względem prowadzenia, 1.6 16v jest bezawaryjny, średnio nadaje się do gazu, 1.4 dosyć słabawy i unikałbym, 1.8 tddi to prosty diesel bez dwumasy, bez dpf, na popmpie wtryskowej i z turbo o stałej geometrii i w sumie takiej wersji bym szukał, 1.8 tdci to poprawny diesel aczkolwiek ani nie
@Rabbitzrondelkiem: to jeśli nie myślisz o gazowaniu, to jak najbardziej będzie to chyba najlepszy wybór do 10k, szukaj tylko po face liftingu i jak najnowsze (do 2004 roku produkowali mk1)
aha i jeszcze zorientuj się w jakim stanie jest tylne zawieszenie w mk1 bywało że na naszych drogach szybko się kończyło (w mk2 poprawili ten aspekt i jest zdecydowanie lepiej)