Wpis z mikrobloga

Patrząc po kasie fiskalnej to jakiś kiosk, który ma gowniane warunki na prowizję od płatności kartą. Przyjmując że kupisz w takim sklepie doładowanie paysafecard i zapłacisz kartą, sklep będzie stratny na sprzedaży (niezależnie od wysokości) a z kolei jak kupisz fajki które są na max 5%marży to prowizja obcina z tego jakieś 1, 5% więc gdzie tu zarobek (pomijając gowniane marże na fajkach...) stąd właśnie te kartki w kioskach
@drillResE @Bartoshh @konradoryginalny : W myśl art. 543 Kodeksu cywilnego wystawienie rzeczy w miejscu sprzedaży na widok publiczny z oznaczeniem ceny uważa się za ofertę sprzedaży. Zatem sprzedawca, wystawiając towar wraz z ceną, składa nieoznaczonemu kręgowi adresatów ofertę zawarcia umowy sprzedaży danej rzeczy. Sprzedaż dochodzi do skutki z inicjatywy kupującego poprzez przyjęcie przez niego oferty. Oferta zostaje przyjęta i umowa sprzedaży zawarta wraz z dojściem do sprzedawcy oświadczenia woli o jej przyjęciu.
@konradoryginalny: pojechałem do "teściów", w mieście rządzi PSL, stagnacja nic się nie dzieje od ostatnich wyborów, nawet dotacji UE nie załatwiają, podchodzę do kasy, naliczone 19,28 zł, mówię, że kartą, a ekspedientka, że od 20 zł. Zostawiłem towar na ladzie, kupiłem w sklepie obok to samo (i nawet trosze taniej) płacą kartą.

Po około pół roku przyjeżdżam, chcę zrobić zakupy w zupełnie innym sklepie i dopytuje, czy można kartą, a ona