Wpis z mikrobloga

@piotr-antyn:

łamie zapis umowy , płacę za obsługę rachunku więc tez za kartę,


Urzekłeś mnie stwierdzeniem, że skoro zapłaciłeś gdzieś za kartę to każdy sklep ma Ci ją akceptować :D

Drugi mnie wyśmiał i kazał spadać, sprawę zgłosiłem do banku, a tydzień później już karteczki w sklepie nie było i można było kupić paczkę zapałek kartą.


@Sliwa: Czy wy na prawdę jesteście tacy głupi czy udajecie ? Łamią regulamin, jeśli im się to nie podoba to niech zrezygnują z terminali. Co w tym takiego trudnego do zrozumienia ? Jak idziesz na strzelnicę to też sobie łamiesz regulamin i uważasz że to jest w porządku ?
@konradoryginalny: pol godziny dzwonienia z tlumaczeniami - w zalozeniu nawet twoj bank powinine przyjac takie zgloszenie w rzeczywistosci musisz podzwonic az do operatora terminala, ja kiedys wywalczylem zeby po trasie na uczelnie mozna bylo bo nigdy nie mialem drobnych - i Tobie zycze powodzenia. (u mnie pomoglo zwrocenie uwagi kierowniczce plus telefon do operatora)
@konradoryginalny: Może tak zrobić ale jest to niezgodne z umowami o terminal więc możesz to zgłosić i powinieneś. Jak ktoś chce się bawić w takie numery to niech rezygnuje z terminala i traci klientów z kartą bez gotówki a nie odwala takie numery gdzie nachodzisz się po sklepie a później przy kasie widzisz coś takiego.
@piotr-antyn:

Drogi Piotrze.
Łamią regulamin. Tak.
Czy ktoś im może coś zrobić? Tak. Operator terminala. Może im wypowiedzieć umowę i nic innego.
Czy wypowie im umowę za to ,że komuś nie sprzedał paczki zapałek czy innego szajsu? Nie ma takiej opcji, żeby operator spalił sobie klienta w postaci sklepu o prowizję paru groszy.
@konradoryginalny bardzo możliwe że mają jakąś starą umowę z operatorem gdzie muszą od każdej transakcji zapłacić stałą kwotę + prowizje. Od jakiegoś już czasu warunki się pozmienialy i nie wszyscy operatorzy wymagają oplaty stałej a i prowizja jest poniżej 1%
@Sliwa: Drogi Śliwo, jak prędzej napisałem, zgłosiłem jeden sklep do mojego banku który interweniował u operatora i sklep teraz przyjmuje każdą płatność. Operator może nałożyć karę pieniężną, jest to wyszczególnione w umowie która właściciel sklepu podpisuje, i nie są to moje wymysły. Czy zawsze się tak dzieje, zapewne nie, ale w moim przypadku zadziałało.
@Sliwa: a nie możecie dawać dodatkowej opłaty za takie małe płatności? W UK tak było w wielu sklepach i to dużo lepsze, wam to na jedno wyjdzie a ten kto nie ma gotówki będzie mógł zapłacić..