Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem post jest baitem, a co głupsze Mirki jak zwykle łapią zarzutkę.


@elniks: mam w okolicy stację benzynową marki Januszex na której nie zapłacisz mniej niż 20zł kartą. Jednak fakt, że kiedyś to było powszechne zjawisko w różnych gównosklepikach, teraz to już się rzadko zdarza.
  • Odpowiedz
@drillResE: raczej prawo nic do tego nie ma, tylko umowa z operatorem terminala. W sumie sam mam terminal i jakos w umowie sie nie doczytalem, ze nie moge sobie wprowadzac jakis minimalnych kwot. Ale pewnie tak czytalem :)
  • Odpowiedz
Sprzedawca może tak zrobić?


@konradoryginalny: może nawet nie przyjmować płatności kartą :-)
Pewnie w umowie o wypożyczenie terminala ma jakieś zapisy, ale to między nim a organizacją która go wypożycza. Możesz się im skarżyć - ale w RP to pieniądze emitowane przez NBP są podstawowym środkiem płatniczym.
  • Odpowiedz
@tomaszk-poz: Nie zaokrąglają. Kasują te 0,2% od całkowitej sumy na koniec miesiąca. Widzimisię sprzedawcy, który chce Cię naciągnąć na większe zakupy, lub sam nie wie co ma w umowach i wydaje mu się że to nadal drogie (bo było drogie).
  • Odpowiedz
Mi ostatnio w Intermarche Zielona Góra, os. Pomorskie powiedzieli, że płatność kartą od 1 zł. A chciałem kupić tylko 0,5l zwykłej wody mineralnej :-/
  • Odpowiedz