Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu FB zablokował mi konto, bo ktoś zgłosił, że mam nieprawdziwe imię i nazwisko (bo miałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), kazali mi wysłać skan dowodu osobistego aby potwierdzić dane.

Napisałem, że nic im nie wyślę na co dostałem odpowiedź, że konto będzie miało blokadę aż otrzymają dokumenty. No cóż, trudno... jakoś przeżyję ¯\_(ツ)_/¯

Minęło z pół roku (może więcej), i w końcu postanowiłem pozbyć się tego spamu od nich kasując konto (konto zablokowane, a powiadomienia na email dalej przychodzą)... ale... nie możesz skasować konta jeżeli nie możesz się na nie zalogować bo jest zablokowane ( ͡° ͜ʖ ͡°) a nie możesz odblokować bez wysyłania im skanu dowodu.

Więc odpaliłem painta, i zrobiłem zwykłego jpga z tekstem "please delete my account", wysłałem go korzystając z formularza do którego miałem dostęp aby przesłać skan dowodu, w każdym polu wpisałem "Delete my account" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Następnego dnia dostałem od nich maila... że zapoznali się ze sprawą i moje konto zostało odblokowane, a dane są poprawne ( ͡º ͜ʖ͡º)

#facebook #truestory
  • 66
  • Odpowiedz
@kurczakos1: taa, też tak robię i też mam takie reakcje - czasem zareagują, czasem nie narusza xD no ale tak to jest jak się sadza małpę zamiast człowieka na stanowisku odpowiadającym za zarządzanie dużym portalem, tutaj też wiele razy możnaby się zastanowić nad logiką postępowania władz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wolowinka: Raz przeprowadziłem mały eksperyment, zgłaszałem osobę z jedną literką w nazwisku, zero reakcji. Poprosiłem kumpla dla beki, żeby też zgłosił i voila udało się. Może jakiś współczynnik zgłoszeń?
  • Odpowiedz
@niko444: Facebook nie rzuca się od razu jak ktoś zarzuci ci fałszywą nazwę, osobiście na mnie ostatnio akcja poleciała i na moje konto poszło grubo ponad 100 zgłoszeń za fałszywą nazwę...

A facebook...
...facebook nawet się nie zająknął bo mam 10k+ followersów ()
  • Odpowiedz
@zwaldemar jedne dane, po pierwszym wezwaniu, poprawiłem na inne nieprawdziwe dane i szafa gra, załatwione ))¯_(ツ)_/¯ czy ktoś to sprawdził, przypuszczam, że wątpię...
  • Odpowiedz
@Ksionc-Tomasz: To teraz weź mi sprzedaj tipa jak usunąć newsletter grupona:) Wypisywałem się z list mailingowych, zmieniałem hasło by podać inny email, pisałem do obsługi, klikałem w link który miał mnie przekierować do strony na której mogę wypisać się z ofert na email i nic. Nawet blokowanie w poczcie aby od razu trafiały te wiadomości do kosza nic nie dało. To jest dopiero gówniany portal.
  • Odpowiedz