Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Często po rozmowie udaje się nawiązać z właścicielem współpracę


@kajka666: właśnie dlatego Twój dylemat powinien zostać rozwiązany. Aby z gościem pogadać, on musi do schroniska przyjechać, więc musi wiedzieć, że może tam oddać psa, gdy, tak jak jest teraz, nie ma takiej możliwości, szansa na rozmowę spada drastycznie.
  • Odpowiedz
@steven44: Wolę powiedzieć "jedź do schroniska/ fundacji" pogadać, pomóc skontaktować się z jakąś instytucją.
To coś innego niż "pojedź i powiedz, że pies rzuca się dziecku do gardła".
  • Odpowiedz
@Psajkoman:

Nie znasz mnie, a sugerujesz, że sprawia mi przyjemność torturowanie.


"ale bym wyrywał paznokcie kombinerkami temu #!$%@?"

Przyznasz, że wymowa tego zdania jest dość jednoznaczna.

Do więzienia go? Żeby siedział za nasze pieniądze?


Są różne, przeróżne sposoby karania ludzi za różne przewiny. Dlaczego więzienie? A może by tak grzywna? Sroga, sroga grzywna albo praca w schronisku/prace społeczne? Ale powiedz znowuż to obrońcom zwierząt, to, o ironio, będą chcieli ci powyrywać
  • Odpowiedz
@kajka666: byl taki jeden maratonczyk co zostawil psa w schronisku to go wykop probowal twardo zniszczyc, wiec traz nie dziwcie sie ze #!$%@? co nie wiedza ze pies to odpowiedzialnosc zamiast do schroniska daja do rzeki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bartpabicz:

sprawca najpewniej nie toczył piany ani nie miał #!$%@?ów w oczach gdy topił tego psa


słowo klucz - najpewniej, tego nie wiesz na 100% chyba że jesteś tym sprawcą.

Wy natomiast aktywnie plujecie na rządy prawa, preferując samosąd w imię zemsty.


Jak najbardziej, publicznie i otwarcie się do tego przyznaję gdyż wymiar sprawiedliwości i prawo w tym kraju to jakiś ponury żart a jeśli ktoś twierdzi inaczej to albo żyje
  • Odpowiedz
@Namarin

słowo klucz - najpewniej, tego nie wiesz na 100%


...co podkreslilem.

jestem za systemem obowiązującym już za czasów piastów czyli śmierć za śmierć.


Rzuc w takim razie okiem za smierc kogo lub czego byla smierc. A moze chcialbys ogolnie wprowadzic taka zasade, dotyczaca kazdej formy zycia?

Utrzymywanie takich jednostek za kratami z publicznych pieniędzy jest porażką.


Pelna zgoda.

Poza tym nie myl pojęć zemsty i kary za popełnioną zbrodnię.


Kara jest
  • Odpowiedz
@Bartpabicz: Tak się składa, że w przypadku wielu ludzi stawiam życie nie tylko psów ale ogólnie zwierząt wyżej.

Ogólnie uważam gatunek ludzki za plagę tego świata i w wielu przypadkach uznaję psy/zwierzęta za mądrzejsze i lepsze od ludzi pod wieloma względami.

Dla ciebie śmierć człowieka może być karą nieadekwatną za uśmiercenie psa (dlatego widzisz to jako zemstę) ale dla mnie jest adekwatną i w przypadku człowieka który jest zdolny do takiego
  • Odpowiedz
@Namarin:

Tak się składa, że w przypadku wielu ludzi stawiam życie nie tylko psów ale ogólnie zwierząt wyżej.


To akurat jest jawne wypaczenie systemu wartości. Nawet największego topiącego się bandytę powinno się uratować zamiast topiącego się psa w przysłowiowym przykładzie, a następnie postawić przed sądem (i ewentualnie skazać na karę śmierci za adekwatne przewiny).
Proponowane przez Ciebie rozwiązanie na pierwszy rzut oka wydaje się być dobre, podług punktów, które wymieniłeś, ale
  • Odpowiedz
@Bartpabicz: Nie mam nic więcej do dodania, nie mam ani czasu ani ochoty wchodzić z tobą w głębsze dyskusje w tym temacie i odpowiadać na pytania dodawane przez ciebie w każdym komentarzu.

Przedstawiłem swój punkt widzenia, ty przedstawiłeś swój i niech tak pozostanie.

Bez odbioru.
  • Odpowiedz
Nie jest tak łatwo oddać psa do schroniska albo fundacji, oni tylko przyjmują psa z ulicy a jak pies ma właściciela to musisz psu opłacać hotel do końca życia :)

Nie rozumiem ludzi którzy postępują z psiakami w ten sposób, najgorsze z możliwych rozwiązań. Sprawcy powinni tak samo skończyć jak pieseł. Chociaż wiadomo jak to będzie, sprawa zostanie umorzona albo zawiasy.
  • Odpowiedz