Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Bartpabicz: co ma miejsce do tego? ten gościu też torturował tego psa, związał mu łapy i pies się utopił. Wątpie, że pies czymś zawinił, czy ugryzł go, więc to ludzkie ścierwo to zwyrol, uzasadnione jest torturowanie (tak jak on psa) także i jego. co za czasy, że musze tłumaczyć takie proste rzeczy, nie chce poruszać tematów politycznych ale lewa strona to to #!$%@? porażka naszych czasów jest
  • Odpowiedz
@Psajkoman miejsca w sensie pozycji jednego zjawiska wzgledem drugiego, byc moze zle sie wyrazilem.

Utopienie psa to nie sa tortury tylko utopienie psa. Rwanie paznokcie to tortury. To czy pies czyms zawinil (moze byl wsciekly, moze agresywny) nie ma tu nic do rzeczy, utopienie psa to czyn karalny i godny potepienia, ale to, co sugerujesz - bo, to co TY SAM chcialbys zrobic oprawcy - samego Ciebie stawia w pozycji zwyrodnialca, ktorego
  • Odpowiedz
Nie lubię o tym gadać publicznie, bo nie chcę podpowiadać takim, którzy właśnie chcą oddać zwierzaka "bo się znudził" i będą kłamać pracownikom schroniska.


@kajka666: a może powinnaś, żeby oddali psa zamiast go gdzieś przywiązywać? Trochę to sprzeczne z Twoją wcześniejszą wiadomością, dlaczego tacy ludzie nie oddali go do środowiska... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bartpabicz: Szanowny panie, szczerze nie interesuje mnie czy pies, topił się 15 sekund czy probówał się ratować i konał 15 minut. Nie ma znaczenia czy to było zabicie czy tortura, Karygodny uczynek, ale dalej nie pojmujesz. Ten gość nie miał powodu, aby tak potraktować psa, ja mam taki powód. Druga sprawa ja nie jestem aby go zabić tylko wyrwać mu kilka pazurków, aby już nigdy więcej nie przyszło mu do głowy
  • Odpowiedz
@Psajkoman zainteresuj sie moze - we wlasnym szeroko pojmowanym interesie - o czym swiadczy w psychologii sklonnosc do czerpania przyjemnosci z zadawania bolu w odwecie.
W oswieconym spoleczenstwie Temida wykonuje wyroki surowe, acz bez emocji. To, co proponujesz, to barbarzynstwo i cofniecie nas o kilkanascie wiekow w rozwoju cywilizacyjnym. Sugestia, ze jedyna alternatywa dla rwania paznokci jest klepanie po ramieniu jest tak absurdalna, ze nje zasluguje na wspomnienie.
  • Odpowiedz
@steven44: Sama zawsze mam dylemat. Ale w zaprzyjaźnionych schroniskach pracownicy czy wolontariusze zawsze prowadzą rozmowę i nawet jak widzą, że jedynym powodem pozbycia się psa jest znudzenie się nim, albo choroba (bo się zabawka popsuła) to klnąc w duszy psa przyjmują, żeby nie został przypadkiem jeszcze gorzej skrzywdzony.
Powiedzenie zaś komuś wprost, że nie musi brać na siebie żadnej odpowiedzialności, wystarczy że nakłamie i problem się rozwiąże, mi nie pasuje. Często
  • Odpowiedz
@Bartpabicz: Nie znasz mnie, a sugerujesz, że sprawia mi przyjemność torturowanie. Brzydzę się przemocą, ale wiem, że to jedna z nielicznych opcji, gdzie delikwent zapamięta sobie co zrobił i jest DUŻA szansa, że już tego nie powtórzy. Do więzienia go? Żeby siedział za nasze pieniądze? Nie życzę sobie, aby taka gnida siedziała sobie w ciepłym miejscu i miała wszystko do życia za moje pinioszki.
  • Odpowiedz