Wpis z mikrobloga

Czego się uczysz przy wychowywaniu dzieci? Precyzji słowa się uczysz. Tego, że jak je poprosisz o umycie kubków i talerzy, to możesz się spodziewać, że dokładnie to twoje dziecko zrobi - umyje kubki i talerze, a wszelkie półmiski, salaterki i sztućce zostawi brudne w zlewie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie mogę nawet mieć do gówniaka pretensji, bo przecież wykonał moje polecenie. Well played, gówniak. Well played....
#dzieci #rodzice #ciekawostki
  • 13
@Felidiusz: Nie zrozum mnie źle bo nie ból dupie i rozumiem komizm sytuacji. Nie zamierzam też pouczać bo jestem zwykłym normikiem, któremu do własnych dzieci jeszcze baaardzo daleko ale pamiętam jak wychowywali mnie rodzice i pamiętam też jak przebiegało wychowanie mojego sporo młodszego rodzeństwa. W sytuacjach podobnych do opisanej przez ciebie gdzie trzeba się czegoś domyślić, wydaje mi się, że dziecko, które jest w stanie umyć naczynia powinno być też w
@69inch: Właściwie zgadzam się z Tobą, że od dziecka w pewnym momencie można już oczekiwać pewnej dozy rozsądku w interpretacji poleceń i dziękuję, że tak łagodnie próbujesz to zasugerować. Nie dodałem tego we wpisie, ale odbyłem z gówniakiem małą pogadankę na ten temat, choć w głębi duszy wciąż byłem pod wrażeniem, jak wykorzystał lukę w moich instrukcjach, żeby się mniej narobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)