Wpis z mikrobloga

Miał ktoś może problemy z bolącymi pachwinami podczas przysiadów? Ból występuję kiedy dupsko mam już poniżej kolan. Boli także kiedy rozciągam się w sposób jakbym robił wykroki. Także kiedy stanę w lekkim rozkroku zepnę poślady i wypnę miednicę do przodu. Przy martwym nie zauważyłem tej dolegliwości (albo nie siadam tak nisko). Ktoś tak miał?

#silownia #mikrokoksy
  • 12
@t_Bx: najlepiej będzie jak nagrasz swój przysiad z boku. Miałem podobnie, brak rozciągnięcia w dwójkach tworzył buttwink co powodowało ból w pachwinie. Co za tym szło, pochylałem się zbytnio w przód i nie trzymałem brzucha na samym dole
@t_Bx: ja tak miałem, o ile nic nie nadwyrężyłes to normalna sprawa, u mnie się utrzymywało ok. 2 tygodniu i już się zaczynałem bać, ze bez fizjo się nie obejdzie, ale przeszło samo na szczęście ( ) nie forsuj się tak w siadach, może spróbuj pokombinować z zaangażowaniem czworoglowych w siądzie, zaraz się tu pewnie eksperci od siadania zleca i Ci dadzą jakieś rady. Nie mam
@t_Bx: też to miałem, byłem u fizjo. Do rozciągania biodrowo-lędźwiowy. Do tego warto wzmacniać tyłek i bardzo kontrolować zejście w dół w przysiadzie - bez puszczania brzucha na dole.

Niemniej polecam przejść się do fizjo bo ja jestem tylko randomem z Internetu ( )
@t_Bx mam tak od lat i jedyna porada jaka mogę ci dać to preaktywacje przed przysiadem, typu planki i breathing pause squat a potem to przyzwyczajenie się do tego.
@t_Bx: Dosyc czeste u kobiet, rob wiecej cwiczen jednonoz. Wejscia na skrzynie z boku, wykroki, martwy 'jaskolke'. Lawka bokiem. Wiecej na przywodziciele i odwodziciele ud. Powinno sie poprawic.