Wpis z mikrobloga

@BySpeedy: Ja wiem, że takie memy to rakowisko, ale troche sensu w tym jest. Nie jestem za #!$%@? na motorze (ba, nawet prawka się nie dorobiłem A póki co), ale faktem jest, ze nawet spokojnie wyprzedzający Cię motor łatwiej pominąc w lusterku niż osobówkę. Po prostu łatwiej nieuważnie #!$%@?ć go do rowu. OCzywiście nie mówie o #!$%@?, co prawego pasa nie uznają nawet na jednopasmówce, ale zwracanie uwagi na lusterka
  • Odpowiedz
@BySpeedy: Już mi tyle razy ktoś się #!$%@?ł, mimo przepisowej jazdy, że nie uważam tych memów za taki rak jak Ty. Motocykle są mniejsze przez co trudniej ocenić ich prędkość i odległość.
  • Odpowiedz
@BySpeedy: @Bachal: Niech trzymają się przepisów dot. ograniczeń prędkości w mieście jest 50 to #!$%@? niech jeżdżą 50 a nie zdziwienie ze jechałem 150 i nagle ktoś mnie nie widział.
  • Odpowiedz
@Szarozielony: Na paluszkach? Ja tylko naciskam, że przy wyprzedzaniu patrzeć na #!$%@? lustekro, co jest naszym #!$%@? obowiązkiem :D Ja jeżdzę pól zawodowo, do tego prywatnie, rozrywkowo, niezgodnie do konca z prawem drogowym a mimo to mi korona z głowy nie spada, żeby zerkać w te lusterka. #!$%@? w motocykliste, auta mi szkoda.
  • Odpowiedz
  • 9
@Arytmetyk dlaczego?

@SqrvialyOvad obok mnie był wypadek z udziałem motocykla. Samochód skrecał w lewo i zajechał motocykliscie. Kierowca i pasażer zginęli na miejscu a prędkościomierz wskazywał ponad 100 kmh. Jak moto jeździ w mieście z taką prędkością to jak patrzysz w lusterko to go tam nie ma ale jak zmieniasz pas to już jest
  • Odpowiedz
  • 6
@Arytmetyk całkowicie się z Tobą zgadzam ale to jest jeden wyrok. A wypadków z udziałem motocykli wiele i sądząc po statystykach gdzie większość wypadków z udziałem motocykli powodują "puszkarze" można wnioskować ze tendencja wskazywania sprawcy jest inna
  • Odpowiedz
@BySpeedy: Przecież jak jakiś podczłowiek zrobi z siebie mielonkę na tyle mojego samochodu to mi się nic nie stanie, na co więc będzie "za poźno"? Na pobranie całych narządów? To już nie mój problem.
  • Odpowiedz
@Gent:

Jak moto jeździ w mieście z taką prędkością to jak patrzysz w lusterko to go tam nie ma ale jak zmieniasz pas to już jest

No właśnie, dlatego macie nie #!$%@?ć, bo nikt was nie zobaczy przed jakimkolwiek manewrem.
  • Odpowiedz
  • 13
@BySpeedy tu nie chodzi o #!$%@? niejednokrotnie zostałem zepchnięty w mieście jadąc koło kogoś lub wyprzedzając kogoś z zawrotną prędkością 70km/h. Po prostu motocykle mają 1/3 szerokości samochodu i łatwiej o to ze wylądują w martwym punkcie w czyimś lusterku, ale dopóki ktoś sam nie jeździł motocyklem to się nie przekona co #!$%@? czasem kierowcy samochodów - ja się już nauczyłem że trzeba myśleć za wszystkich dookoła.
Widać że większości ludzi
  • Odpowiedz