Wpis z mikrobloga

Mireczki dzisiaj wplacilem ostatnia transze i splacilem 30tys dlugu ktory narobiki mi rodzice. Jestem mega zadowolony, poniewaz moge nareszcie zaczac zyc jak moi rowiesnicy.

Jak bedzie duzo plusow to napisze jak jako magazynier ktory mial 20 lat dowiedzialem sie o dlugu, mialem kilka mysli samobojczych, musialem nauczyc sie zarabiac i jak udalo mi sie to splacic.
#wygryw
#chwalesie

troche #przegryw

Ale i tak jest #zajebiscie
R.....h - Mireczki dzisiaj wplacilem ostatnia transze i splacilem 30tys dlugu ktory n...

źródło: comment_mEP42mYWU5T66NunrBflN0PS4pd3H85h.jpg

Pobierz
  • 165
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Razzish Gratuję! Byłam w tej samej sytuacji co Ty. Do dziś paniętam swoją bezsilność i poczucie niesprawiedliwości, gdy dowiedziałam się o prawie 100k długu za czynsz wraz z odsetkami i komornikiem, którymi jestem obciążona. Nie byłam w stanie zrozumieć czemu mnie to dotyczyło skoro byłam tylko uczennicą liceum.
Tyle dobrego, że mama z pomocą prawnika udowodniła na drodze sądowej, że nie mieszkałam przez tyle a tyle lat z rodzicami a tylko
  • Odpowiedz
@wyjde_z_przegrywu: edit :

Każdy, kto jest spadkobiercą ustawowym bądź spadkobiercą testamentowym powinien pamiętać, że w terminie 6 miesięcy od dowiedzenia się o tytule swojego powołania do spadku może złożyć oświadczenie, czy spadek przyjmuje (wprost bądź z dobrodziejstwem inwentarza) czy odrzuca.
  • Odpowiedz
@Razzish: @qwarqq: ja mam 30 lat przesiedziałem większość dorosłego życia za granicą i dowiedziałem się o długu na prawie 100 tys.

jako bonus dodam że dowiedziałem się o długu 7 tys zł jako 19-20 latek bo matka pobierałą świadczenia z ZUS które nie były mi należne (skończyłem naukę)

i jest dokładnie tak jak @nie_wyszlo_mi_w_zyciu: mówi. ja spróbuję coś zawalczyć ale wątpie że coś się uda przynajmniej
  • Odpowiedz
  • 0
@wyjde_z_przegrywu trzeba czasem. Moja koleżanka ma do spłaty dług który narobili jej rodzice nie płacąc za mieszkanie, na które ona łożyla mieszkając z nimi po ukończeniu 18 roku życia. Była tam zameldowania więc powinna interesować się opłatami. No ale rodziców nie kontrolowała-zaufanie. Z rodziną tylko na zdjęciach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
Mega dziekuje wszystkim za wsparcie. Dzisiaj wieczorem po pracy albo jutro usiade i zaczne pisac cala historie, nie spodziewalem sie takiego odzewu z Waszej strony. Dzieki cumple
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Odpowiem rowniez na kazde pytanie z Waszej strony.
  • Odpowiedz
@tymeek: a ty wiesz, że to tak nie działa? pomijam kwestię, że dług nie wynikał ze spadku, ale wiele ludzi błędnie przyjmuje, że jak z dobrodziejstwem inwentarza to nie dziedzicze długów i jestem czysty. otóż nie. spisuje sie inwentarz, a w nim wszystko- samochód, mieszkanie i dziedziczy się długi tylko do wartości tego inwentarza (!), więc prosze nie wprowadzajcie ludzi w błąd
  • Odpowiedz
@Razzish: gratki stary, sam jestem w podobnej sytuacji. Tyle że ja miałem 50 tysięcy długu od rodziców. Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej udało mi się obniżyć tą kwotę do 16 tysięcy. Spłatę skończę w grudniu. Przesrane ale życie niestety jest ciężkie. Pozdrawiam
  • Odpowiedz