Wpis z mikrobloga

Mireczki dzisiaj wplacilem ostatnia transze i splacilem 30tys dlugu ktory narobiki mi rodzice. Jestem mega zadowolony, poniewaz moge nareszcie zaczac zyc jak moi rowiesnicy.

Jak bedzie duzo plusow to napisze jak jako magazynier ktory mial 20 lat dowiedzialem sie o dlugu, mialem kilka mysli samobojczych, musialem nauczyc sie zarabiac i jak udalo mi sie to splacic.
#wygryw
#chwalesie

troche #przegryw

Ale i tak jest #zajebiscie
R.....h - Mireczki dzisiaj wplacilem ostatnia transze i splacilem 30tys dlugu ktory n...

źródło: comment_mEP42mYWU5T66NunrBflN0PS4pd3H85h.jpg

Pobierz
  • 165
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qwarqq: Nie pomyliło mi się. 1000 zł brutto to kwota minimalnej emerytury. 75% to kwota wolna od potrąceń, w związku z czym komornik musi zostawić 750 zł na dzień dzisiejszy. Z minimalne w danym miesiącu kalendarzowym.
  • Odpowiedz
@Smartek: no tak, ok 750zł dostaje. czynsz 300, rachunki ok 180zł (telefon, prąd, tv i internet), leki na zapalenie reumatoidalne stawów nawet nie wiem ile, ale też swoje ciągną. pozostaje ze 150zł na przeżycie miesiąca i ubranie się? W dzisiejszych czasach to trochę mało. znaczy oczywiście da się, czokoszoki i jechane. ale jeśli to jest perspektywa na całą resztę życia, to jednak trochę mało.
  • Odpowiedz
@Vladimir_jebievdenko tego niestety nie wiem. Ja takich tematow nie poruszam, kiedy ktos sam o nich nie mowi. W tedy akurat mialrm wiedze ze go pozwali...to bylo moze rok temu.od tamtej pory nic nie wspominal o tym poza tym ze w koncu sie uwolni od dlugu. Wiec podejrzewam ze go splacil
  • Odpowiedz
@dzikdzikdzik: czyli co, dziedziczymy tylko aktywa, a wierzyciele spadkodawcy niech się spieprzają? Dlatego istnieje możliwość odrzucenia spadku - wtedy nie dostajesz nic, ale jeżeli chcesz przejąć majątek to musisz również spłacić długi, to tak oczywiste że już rzymianie na to wpadli
  • Odpowiedz
  • 0
@Razzish Mireczku, bardzo szanuję, miałem dokładnie taką samą sytuację + ojciec trafił do więzienia. Dwa lata z życia nie moje ale wszystko się dobrze ułożyło. Powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Razzish: mogłeś wyjechać na emigrację i żyć jak król zamiast wyjść na 0 ( ) widocznie coś cię tu trzymało tylko nie wiem co ? dom po rodzicach. Spłacanie cudzych długów to złodziejstwo banksterów. W normalnych krajach można ogłosić upadłość majątkową ale w Polsce to ląduje się na ulicy i będąc w Unii tyrałeś za 1/4 wynagrodzenia w starych krajach Unii i co teraz zrobisz
  • Odpowiedz