Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem ludzi, którzy obawiają się, że w momencie w którym aborcja stanie się całkowicie legalna, nagle każda kobieta zacznie ją robić wedle własnego widzimisie, wtedy kiedy tylko ma ochotę. Problem leży w całkowicie innym miejscu. Aborcja w krajach skandynawskich (czyli Szwecji, Norwegii i Danii) + na Islandii jest całkowicie legalna, a mimo to te kraje mają najwyższy współczynnik dzietności w Europie, ok. 1.8 dziecka na kobietę z tego co pamiętam, w Polsce natomiast jest on jednym z niższych, ok 1.3 dziecka. Problem o którym wspominam to właściwa edukacja seksualna na którą w Skandynawii wydaje się ogromne pieniądze. Nawet małe dzieci wiedzą jak wyglądają narządy płciowe, stopniowo wprowadza im się wiedzę na temat menstruacji, antykoncepcji. W tych krajach od małego po prostu wpaja się wiedzę na temat własnego ciała i na temat bezpiecznego seksu, stąd brak tam tłumów kobiet biegnących z uśmiechem na aborcję. Czy w Polsce kiedykolwiek dojdziemy do tego poziomu? Mam wrażenie, że nie, bo wymaga to wielkich pokładów finansowych, a wątpię, że edukacja seksualna wśród dzieci i młodzieży jest priorytetem partii rządzącej, a szkoda, bo mnóstwo dzieciaków nie ma możliwości porozmawiania o tych sprawach z rodzicami, w szkole też średnio, więc często czytają bzdury w internecie i tak się tworzy niewiedza.
#czarnyprotest #czarnypiatek #aborcja
  • 179
  • Odpowiedz
Czy ty autentycznie porównujesz Kazachstan do Norwegii?

@arsaya: Tak, autentycznie, bo jak widać są na tym samym poziomie pod tym względem.

skoro aborcja jest w tym wypadku legalna, to ¯_(ツ)_/¯


@arsaya: Czyli twierdzisz, że aborcja nie powoduje ryzyka powikłań w postaci np. bezpłodności? I że skrobankę można robić codziennie? Bo skoro wpadkę zamiast potraktować tabletką po, można lekkomyślne podejść tak jak to pokazałaś i machnąć skrobankę, prawda? Już pomijam aspekty moralne,
  • Odpowiedz
  • 0
@arsaya Czyli tylko ze szkoły dowiedzą się jak wyglądają ich narządy płciowe, do czego służą? Zatracili instynkt? Ech, szkoda, że ludzie wyginęli te tysiące lat temu bo nie mieli edukacji seksualnej w szkołach. A mieli potencjał...
  • Odpowiedz
  • 0
@arsaya: jeśli w kraju jest właściwa edukacja seksualna, to nich nie będzie latał co miesiąc na aborcję, bo ma taki kaprys


Tą samą logiką dojdziemy do wniosku, że jak będzie zakaz aborcji to nikt nie będzie co miesiąc na nią latał.
  • Odpowiedz
@kompek: a gdzie ja twierdzę, że aborcja nie powoduje powikłań? mówię, że jeśli jakaś kobieta się na nią decyduje, bo ciąża jest wynikiem wpadki, a ma taką możliwości, to mi nic do tego.
No i ja dalej nie uważam, że to nie są tłumy, więc się nie przekonamy, nie mam pojęcia skąd w Austrii taki niski wskaźnik aborcji- nie jestem wróżka. A to ty myślisz, że Kazachstan jest takim bogatym
  • Odpowiedz
  • 0
@arsaya xddd co ma wiek do instynktu? Zresztą, jeśli już, to instynkt działa lepiej u osób młodych niż starych. Osoby młode ten instynkt jeszcze używają by poznawać rzeczy im nie znane, a osoby starsze ten instynkt już tak często nie używają bo go używali w młodości, gdzie dzięki któremu poznali rzeczy o których mają pojęcie do dziś, do swojej teraźniejszości.
  • Odpowiedz
@chixi mam koleżankę, która całe życie darła mordełe o dzieciach nienarodzonych i ich prawie do życia. Paszczę zamknęła na parę chwil tylko, bo musiała wyssać śmieszne tabletki na spędzenie ciąży, bo ratujcie kumy, płodzimierz z przypadku bardzo.

Jeszcze dobrze nie obeschła po wywołanym okresie i co? I jajco, na jej fejsbuniu jeszcze intensywsze sranie w obronie świętej zygoty
  • Odpowiedz
@arsaya: powiedz mi proszę co współczynnik dzietności ma do polityki aborcyjnej? Bo to robienie #!$%@? z logiki. na współczynnik dzietności ma masa różnych rzeczy a polityka aborcyjna to nie jest jedna z nich.
  • Odpowiedz
@arsaya: czasami mam dosyć swoich zdrowych;) co nie oznacza że mam je pozabijać. Zawsze uważałem, że jedną z miar postępu cywilizacyjnego i etycznego jest to, że dbamy o chorych, słabych, niepełnosprawnych, a nie #!$%@? ich ze skały jak w starożytności. Aborcja eugeniczna to barbaria i tyle.


Rozumiem, że dzisiejsze przedpołudnie spędziłeś jako wolontariusz w hospicjum?
  • Odpowiedz
@arsaya Jedynym humanitarnym rozwiązaniem jest przymusowa sterylizacja i zamrażanie komórek rozrodczych. Skończy się problem patrologii, mniejszości etnicznych, nastolatek z brzuchem, kobiety nie będą musiały wybierać między karierą a gówniakami bez wad wrodzonych, same plusy.
  • Odpowiedz
dziecka z wpadki. I nie, że mieli po 16 lat.. Mieli po 22, 25, 20.. A mimo to nie umieli ogarnąć tematu zabezpieczeń.


@Voltaire: Ale zdajesz sobie sprawe z tego, ze ludzie (a przynajmniej ludzie ktorzy skonczyli chocby to gimnazjum) zwykle wpadaja nie z braku wiedzy o zabezpieczeniach, nie dlatego ze zle ich uzywaja, tylko z powodu swiadomego ich nie uzycia.
  • Odpowiedz
@Voltaire: no owszem, nie odpowiedzialnosc i cos co Sapkowski ladnie kiedys ujal gdy Ciri ucieka konno ze straznicy po wytatuowaniu sobie rozy, ale nie chce mi sie szukac teraz cytatu :)
  • Odpowiedz
nic ci do powodów z jakich usunęła ciążę, jej sprawa


@arsaya: Czyli w takim razie Katarzyna Waśniewska (ta od Madzi z Sosnowca, która "wyślizgnęła się z kocyka") powinna zostać uniewinniona, bo nic nam do powodów, z jakich upuściła swoje dziecko o próg? Ja rozumiem aborcję w przypadkach zagrożenia życia, gwałtu czy ciężkiego uszkodzenia płodu (w takich przypadkach jest to po prostu mniejsze zło), ale w innych przypadkach należy wziąć na
  • Odpowiedz