Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem ludzi, którzy obawiają się, że w momencie w którym aborcja stanie się całkowicie legalna, nagle każda kobieta zacznie ją robić wedle własnego widzimisie, wtedy kiedy tylko ma ochotę. Problem leży w całkowicie innym miejscu. Aborcja w krajach skandynawskich (czyli Szwecji, Norwegii i Danii) + na Islandii jest całkowicie legalna, a mimo to te kraje mają najwyższy współczynnik dzietności w Europie, ok. 1.8 dziecka na kobietę z tego co pamiętam, w Polsce natomiast jest on jednym z niższych, ok 1.3 dziecka. Problem o którym wspominam to właściwa edukacja seksualna na którą w Skandynawii wydaje się ogromne pieniądze. Nawet małe dzieci wiedzą jak wyglądają narządy płciowe, stopniowo wprowadza im się wiedzę na temat menstruacji, antykoncepcji. W tych krajach od małego po prostu wpaja się wiedzę na temat własnego ciała i na temat bezpiecznego seksu, stąd brak tam tłumów kobiet biegnących z uśmiechem na aborcję. Czy w Polsce kiedykolwiek dojdziemy do tego poziomu? Mam wrażenie, że nie, bo wymaga to wielkich pokładów finansowych, a wątpię, że edukacja seksualna wśród dzieci i młodzieży jest priorytetem partii rządzącej, a szkoda, bo mnóstwo dzieciaków nie ma możliwości porozmawiania o tych sprawach z rodzicami, w szkole też średnio, więc często czytają bzdury w internecie i tak się tworzy niewiedza.
#czarnyprotest #czarnypiatek #aborcja
  • 179
  • Odpowiedz
Zespół Downa to zespół schorzeń. Dla mnie czymś obrzydliwym jest hipokryzja, którą prezentujesz. Nikt nie mówi o rozstrzeliwaniu ludzi z zespołem downa, a o wyeliminowaniu choroby.
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: Ale zespół Downa się zdarza i będzie zdarzał zawsze i nikt nie jest wstanie go wyeliminować bo to jest schorzenie genetyczne. A niby czym się różni zagazowanie wszystkich chorych od aborcji na masową skalę? Czysta eugenika, wyeliminowanie słabszych jednostek ze społeczeństwa i odebranie im prawa do życia. Obrzydliwe. Inna sprawa, że ta ustawa nie jest zbyt mądra, bo akurat zespół Downa jest obecnie bardzo skutecznie wykrywalny i można by
  • Odpowiedz
@arsaya: Spojrzmy tez na przyklad Tajwanu, gdzie aborcja sluzy jako zamiennik antykoncepcji i edukacji seksualnej. Szacuje sie, ze w tym niespelna 24 milionowym kraju co roku przeprowadza sie od 200 do 500 tysiecy zabiegow aborcji.
  • Odpowiedz
@arsaya legalizacja aborcji na życzenie jest dla społeczeństw rozwiniętych, wyedukowanych. W Polsce skończyłoby się to skrobaniem na zasadzie postantykoncepcyjnym, bo większość tego społeczeństwa nawet nie wie kiedy kobieta jest płodna, a kiedy nie. Obecny kompromis jest ok.
  • Odpowiedz
Osoba, to ktoś kto się do mnie uśmiecha, ktoś, kogo mogę dotknąć, poznać, pograć z nim w łapki, zabrać na sanki, zjeść z nim kolację.


@wcfilmowe: idlatego nienależy nigdy podejmować tej pułapki "czy to człowiek". Osoba oblana kwasem nigdy się nie uśmiechnie - to nie osoba? Inwalida nie pójdzie pojeździć na sankach - to nie osoba?
Ja pytam, jakie to ma #!$%@? znaczenie, czy to osoba czy człowiek skoro to
  • Odpowiedz
@Naxster: XD Osoba oblana kwasem pójdzie na sanki, osoba niepełnosprawna się uśmiechnie. Nie wiedziałem, że z mojej wypowiedzi tak trudno wywnioskować, że chodzi o minimum współżycia międzyludzkiego, jak choćby dotyk.
  • Odpowiedz
brak tam tłumów kobiet biegnących z uśmiechem na aborcję


@arsaya: Że tak brzydko powiem: gówno prawda. Norwegia - 16,2 aborcji na 1000 kobiet, Szwecja - 20,8, Islandia - 14,5. Czyli niewiele odstają od takiego np Kazachstanu, Armenii czy Mongolii. Coś chyba to jednak słabo świadczy o ich poziomie edukacji seksualnej, skoro nie mogą zejść do poziomu np. takiej Austrii.

trzeba reagować, gdy jakiś pan w sutannie dotyka cię tam, gdzie
  • Odpowiedz
@ninakraviz: Kocham ten argument przy temacie legalizacji broni XD JAK BEDZIE BRUŃ LEGALNA TO SIE SEBIXY BEDA POD KLATKO SZCZELAĆ OD RANA! Nie będą. Tak samo jak nie będą dokonywać aborcji 8 razy w roku.
  • Odpowiedz
@kompek: Zacytuj fragment mojej wypowiedzi, w której wypowiada się o tym, że większość pedofili to księża, bo chyba się pogubiłem. I tak, sztuczne utrzymywanie życia jest głupotą.
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: Nie powiedziałeś, że większość pedofili to księża, fakt. Ale jakoś ZUPEŁNYM PRZYPADKIEM jako przykład pedofila podałeś księdza, używając tego żenującego stereotypu, który nie bardzo ma potwierdzenie w praktyce.

tak, sztuczne utrzymywanie życia jest głupotą.


@wcfilmowe: Wiesz co, ten tekst jest tak denny i idiotyczny, że aż nie wiem co Ci odpisać... Wyobraź sobie, że do respiratora nie są podpięte tylko warzywka nieprzytomne od 20 lat, ale też
  • Odpowiedz
@arsaya

Ech XD ale, że antykoncepcja może zawodzic to ty wiedx


Jeśli ktoś bardzo nie chce dzieci, to dobierze sobie tą antykoncepcję tak, za na dzieci nie będzie miał szans.
Poza tym jest antykoncepcyja postkoitalna. Wiadomo, że w Polsce ciężko o receptę w nagłym przypadku, bo tu w ogóle trudno o jakiekolwiek pilne świadczenia lekarskie, ale myślę że można poprosić swojego ginekologa o wypisanie recepty na wszelki wypadek i trzymanie tabletki
  • Odpowiedz