Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem ludzi, którzy obawiają się, że w momencie w którym aborcja stanie się całkowicie legalna, nagle każda kobieta zacznie ją robić wedle własnego widzimisie, wtedy kiedy tylko ma ochotę. Problem leży w całkowicie innym miejscu. Aborcja w krajach skandynawskich (czyli Szwecji, Norwegii i Danii) + na Islandii jest całkowicie legalna, a mimo to te kraje mają najwyższy współczynnik dzietności w Europie, ok. 1.8 dziecka na kobietę z tego co pamiętam, w Polsce natomiast jest on jednym z niższych, ok 1.3 dziecka. Problem o którym wspominam to właściwa edukacja seksualna na którą w Skandynawii wydaje się ogromne pieniądze. Nawet małe dzieci wiedzą jak wyglądają narządy płciowe, stopniowo wprowadza im się wiedzę na temat menstruacji, antykoncepcji. W tych krajach od małego po prostu wpaja się wiedzę na temat własnego ciała i na temat bezpiecznego seksu, stąd brak tam tłumów kobiet biegnących z uśmiechem na aborcję. Czy w Polsce kiedykolwiek dojdziemy do tego poziomu? Mam wrażenie, że nie, bo wymaga to wielkich pokładów finansowych, a wątpię, że edukacja seksualna wśród dzieci i młodzieży jest priorytetem partii rządzącej, a szkoda, bo mnóstwo dzieciaków nie ma możliwości porozmawiania o tych sprawach z rodzicami, w szkole też średnio, więc często czytają bzdury w internecie i tak się tworzy niewiedza.
#czarnyprotest #czarnypiatek #aborcja
  • 179
  • Odpowiedz
@kompek: Ok, masz mnie. Zastosowałem skrót myślowy. Oczywiście, że chodzi mi o sztuczne podtrzymywanie życia latami, tylko po to, by je utrzymać. Oczywiście co do tego powinny być zastosowane przemyślane przepisy.
Podałem przykład księży dlatego, że to oni najgłośniej krzyczą o tym, jakie to zło jest w edukacji seksualnej. Oczywiście, pedofile zdarzają się też - pewnie nawet i częściej - wśród stomatologów, wędkarzy i ślusarzy, ale jakoś nie widziałem ich
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@arsaya: ja nie rozumiem, czemu potrzebna jest publiczna edukacja, zamiast rozmów w domu. nie mówiąc o necie, gdzie można znaleźć odpowiedź na dosłownie każde pytanie.
  • Odpowiedz
@ninakraviz: seksualno-biologicznym? no a co teraz na biologi nie uczą w jaki sposób powstaje dziecko? Ja pamiętam, że za moich czasów dosyć dokładnie omawiali ten temat. (Spokojnie pewnie jeszcze będziesz miała to na lekcjach ( ͡° ͜ʖ ͡°) zażartowałbym ale nie zażartuje). A co do strony seksualnej to też było na jakimś przedmiocie chyba WDŻ.
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: Że jak wiadomo, że zespół Downa, to nie można zrobić aborcji, a jeżeli jest jakieś inne groźne schorzenie to już tak. Po prostu powinno się zdecydowanie zawęzić listę chorób podchodzących pod aborcję, a można to zrobić skoro mamy dokładne badania dotyczące zmian genetycznych.
  • Odpowiedz
@arsaya: A nie pomyślałaś że powód jest zupełnie inny? Czy w Polsce wzrosła dzietność po wprowadzeniu 500+?
Fascynujące jak ktoś spłyca dość złożone zjawiska pod wpływem ideologii
  • Odpowiedz
@Misiekchytrusek

Trzeba umieć też patrzeć na statystyki z innej strony


Czytaj - wnioskować jak mi pasuje. Szwecja to dlatego, że muslimy, w Islandii ich zbyt wielu nie ma, to tam to niech będzie szeroko rozumiany "boom".
I cyk, wszystko się zgadza, zaorane.
  • Odpowiedz
@arsaya Przyczyną tak dużej świetności w Skandynawii jest fakt, że ten kraj zamieszkują tysiące imigrantów z bliskiego wschodu, dla których najważniejszym jest miecr liczne i zdrowe potomstwo. Dodajmy do tego że kraje skandynawskie są słabo zaludnionym obszarem europy, stąd inigranci tak podbijają poziom urodzin.

News fejk
  • Odpowiedz
@arsaya Szwecja, Norwegia, Dania ? Rodowici mieszkańcy rozmnażają sie bardzo słabo. W tych krajach w rankingach przodują muzułmanie u ktorych aborcja jest zabroniona
  • Odpowiedz
@dd66: a chcesz się zajmować ciężko chorym dzieckiem? w telewizji się pojawiają rodzice dzieci z lżejsza odmiena zespołu downa, a zareczam ci, że rzeczywistość nie jest taka różowa. nie każdy czuje się na siłach żeby wychowywać takie dziecko i szczerze wolę żeby zaoszczędzić mu cierpienia
  • Odpowiedz
tak w ogóle to wypok nie przestaje mnie zaskakiwać, wy serio widzicie wszędzie sprawke muzułmanów i uważacie, że oni są przyczyną wszystkiego co złe i dobre w każdym państwie na północy Europy xD
  • Odpowiedz