Wpis z mikrobloga

#programowanie #html #noob
Dzień dobry,

Ma problem z uporaniem się z obrazkami w stopkach maili, ale po kolei.
Stworzyłem szablon stopki przy pomocy programu CS6, ładnie pociąłem i zapisałem stopkę w sposób "dla internetu" dzięki czemu zyskałem piękny kod html z podlinkowanymi obrazkami. Obrazki przerzuciłem na serwer firmowy i stopka działa bez zarzutu.
Niestety ale po wysyłaniu wiadomości do klientów otrzymałem odpowiedź że wiadomość wymaga od nich akceptowania wyświetlania obrazków, bez tego tylko tekst alternatywny.
Pogrzebałem w internecie i okazuje się, iż jest na to rozwiązania a dokładnie wykorzystując zapisek "CID":


Niestety ale nie mogę odnaleźć jakiegokolwiek tutoriala (google/youtube etc) aby wykonać ten zabieg.
Zwracam się z prośbą o podpowiedź.

W firmie korzystamy z thunderbirda i to nie ulegnie zmianie. Poniżej kod stopki (oczywiście bez url):

projekt

| |
| --- |
| |
|
| |
|
|
| |
  • 15
@medievil: a może jednak....
14
down vote
accepted

As a rule of thumb, email clients are configured to display attached images by default (e.g. those with a cid: URI scheme) and not load remote images (which can include tracking information).

If you attach all the images, then you'll usually get them showing up (while inflating your SMTP bandwidth use along with that of your recipients (which can make you unpopular)).
@medievil: Tak jak pisałem wyżej, blokowane są obrazki z zewnątrz (adres do pliku trzymanego gdzieś na zewnętrznym serwerze). Jeżeli plik będzie dodany do maila, to user nie musi zezwalać na jego wyświetlanie.

Jedyny problem, że przy dużej ilości zdjęć taki mail robi się ciężki.
@sokytsinolop: przeglądam korespondencje od klientów i jeden z nich mimo oznaczenia wiadomości jako niechcianą wyświetla obrazki w prawidłowy sposób dzięki wykorzystaniu CID, a więc czy mogę liczyć na podpowiedź jak to wykorzystać? jeśli nie będzie działać to przynajmniej czegoś się nauczę