Wpis z mikrobloga

#cejrowski #zalesie #opinia #gorzkiezale

Kiedyś jako bardzo lubiłem oglądać "Boso przez Świat". Wydawało mi się, że Cejrowski faktycznie ma dużą wiedzę i ciekawie potrafi ją zaprezentować. Ale teraz oglądając nagrania tego człowieka łapie się za głowę widząc jak przemądrzały, pyszny i arogancki potrafi być pan Wojciech. Mówi się że podróże poszerzają horyzonty, ale w jego przypadku widać jak dużo stracił przez kurczowe trzymanie się schematu że coś jest czarne albo białe i nie ma nic po za tym. Instrukcja przygotowania yerby w Europie jest skomplikowana? Tfu, w Ameryce Południowej zalewajo to wszystko wodą i na #!$%@? to wszystko. (na marginesie dodam, że sam z tą yerbą nie mam prawie żadnej wiedzy, ale podejrzewam że te poszczególne czynności mają na celu poprawienie walorów smakowych albo struktury samego naparu - nie wiem ale nie wydaje mi się że to coś złego. Proszę porównać sposób w jaki zachowuje się np. Makłowicz w swoich nagraniach. A teraz spójrzcie na Cejrowskiego i jego gesty przerysowane, które aż kipią od szyderczości, jadu i wyższości nad innymi. On czuje się tutaj jak biały król w Afryce i pokazuje swoją pańskość na każdym kroku, a tym skrzekliwym przemądrzałym głosem przypomina raczej mędrca spod budki z piwem. Tak się zastanawiam co musi myśleć sobie lokalna ludność krajów w których przebywa nie rozumiejąc znaczenia słów które wypowiada, a słuchając tonu jego głosu i obserwując gesty. No cham, prostak i antyprzykład katolika za którego się uważa. Swoim odpychającym zachowaniem, nieprzyjemną i nieumiejętną krytyką tylko zraził mnie do swojej osoby, którą jako dziecko z początku nawet lubiłem w Boso przez Świat
  • 34
Instrukcja przygotowania yerby w Europie jest skomplikowana? Tfu, w Ameryce Południowej zalewajo to wszystko wodą i na #!$%@? to wszystko. (na marginesie dodam, że sam z tą yerbą nie mam prawie żadnej wiedzy, ale podejrzewam że te poszczególne czynności mają na celu poprawienie walorów smakowych albo struktury samego naparu


@elvar: W Polsce też chyba większość osób sobie daje spokój z rytuałami po jakimś czasie i zalewa się po prostu wodą. :-P
@elvar
wchodzi cejrowski do murzyna
-DZIEŃ DOBRY
-DZIEŃ DOBRY #!$%@? PO POLSKU NIE ROZUMIESZ?
-DAJ MI TO CO MASZ W RĘCE
-NO DAJ
-PROSZĘ PAŃSTWA TO JEST MURZYN
-HEHE PATRZCIE JAKI GŁUPI xD
-DOBRA IDZIEMY DALEJ
- O! A TU MAMY ŚCIANĘ. KOJARZĄ PAŃSTWO NA PEWNO ŚCIANY POLSKICH DOMÓW? GRUBE, SOLIDNE CEGLANE.
- A TU ŚCIANA Z GUWNA. SRAJĄ DO WIADRA, PROSZĘ PAŃSTWA, WSZYSCY Z WIOSKI DO JEDNEGO I POTEM, PAN SIĘ
@elvar: Moim zdaniem Cejrowski swoją popularność zawdzięcza trzem cechom: bezczelności, umiejętności opowiadania i inteligencji (posortowane wg istotności). Jego opowieści nie są bynajmniej wierne, ale ta naturalna zdolność koloryzowania sprawia, że słucha/czyta się go z zapartym tchem. Jest przy tym chodzącym przykładem, że inteligencja i mądrość niekoniecznie idą w parze, bo wiara w możliwości wyciągania prostych wniosków ze skomplikowanych często problemów (wynikająca IMO z tej bezczelności właśnie), robi z niego czasem wręcz
(na marginesie dodam, że sam z tą yerbą nie mam prawie żadnej wiedzy, ale podejrzewam że te poszczególne czynności mają na celu poprawienie walorów smakowych albo struktury samego naparu - nie wiem ale nie wydaje mi się że to coś złego. Proszę porównać sposób w jaki zachowuje się np. Makłowicz w swoich nagraniach. A teraz spójrzcie na Cejrowskiego i jego gesty przerysowane, które aż kipią od szyderczości, jadu i wyższości nad innymi.
@elvar:
Tymczasem w alternatywnym świecie.
Siedzisz sobie w restauracji i bawisz się smartfonem, kelner właśnie podał ci pierogi, nagle do pomieszczenia wchodzi słynny czarny podróżnik, Wojtolo Sei'roka.
Oczywiście boso i w koszuli.
Za nim podąża kamerzysta, Wojtolo cały czas gestykuluje i mówi do kamery w swoim języku.
Zauważają cię, Wojtolo pokazuje na ciebie palcem, zniża głos, nachyla się do kamery i szepcze konspiracyjnie, kamerzysta uśmiecha się szeroko. Podchodzą do ciebie nonszalancko,
@elvar: A ja lubię Cejrowskiego i uważam, że trzeba nam w mediach więcej takich ludzi - otusz... Cejrowski jak zauważyliście potrafi mówić jasno - tak, tak, nie, nie - i jest konserwatywny. Wydawać się może, że to co mówi nie ma sensu, ale właśnie ma, gdyż konserwatywne, tradycyjne wartości nie opierają się w przeciwieństwie do "lewackich", czy po prostu nowoczesnych na wygodnictwie, tylko mądrości przetestowanej na wiekach, wyhartowanej przez samo życie.