Wpis z mikrobloga

Hej
Kilka osób prosiło mnie, żebym zdał relację po tygodniu stosowania niacyny czyli wit. b3. W leczeniu depresji i lęków. Minął już tydzień więc myślę, że już można pochwalić się pierwszymi efektami :D

We wtorek w tamtym tygodniu przyszła mi niacyna, ta prawilna czyli w postaci kwasu nikotynowego 500 mg tabletka. Poczułem się zbyt pewny siebie bo zjadłem wtedy ponad pół tabletki na raz. Flush czyli zaczerwienienie na twarzy uczucie gorąca było bardzo intensywne i trwało ponad 1,5 godziny, zjadłem po prostu zbyt wiele (po tym 1 tabletke dzieliłem na 10 razy, a i tak się pojawiał, tylko delikatny).

Co do samopoczucia to efekty są zauważalne. Sen jest dużo lepszy, po przebudzeniu mam uczucie wyspania się, wstawanie o wczesnych godzinach stało się dużo łatwiejsze. W samopoczuciu w trakcie dnia też widzę dużą poprawę, lepiej funkcjonuje, jak łapię doły to są one dużo lżejsze niż te które były przed, mam więcej energii, czuje się bardziej sprawny, w pracy pzestałem się męczyć. Bóle psychosomatyczne są też lżejsze, powiedziałbym, że już są do zniesienia. Wcześniej nie byłem w stanie chodzić do pracy. Oczywiście nie jest już super tak jakbym chciał, jednak jest to proces odbudowy, nie stanie się to z tygodnia na tydzień.

Dużo czytałem o tej witaminie i ogólnie o odżywianiu i suplementach, witamina b3 jest odpowiedzialna za bardzo dużo procesów zachodzących w naszym organizmie m.in. w produkcji serotoniny, czyli hormonu sprawiającego, że czujemy się dobrze, bezpiecznie itp. w przeciwieństwie Zachęcam Was do zgłębienia wiedzy i poszukaniu drogi, żeby poczuć się dobrze i poprawić jakość swojego życia. Każdy na to zasługuje.

#mirkoterapia #depresja #nerwica
  • 14
We wtorek w tamtym tygodniu przyszła mi niacyna, ta prawilna czyli w postaci kwasu nikotynowego 500 mg tabletka. Poczułem się zbyt pewny siebie bo zjadłem wtedy ponad pół tabletki na raz.


@Capo_di_Sicilia: Tiaa...

Górnym limitem dla dorosłych kobiet i mężczyzn jest 35 mg/dzień
@John_archer: Dawki terapuetyczne są większe niż RDS. Dlatego wszystkich zachęcam do kontaktu najpierw z ogarniętym lekarzem zanim się zacznie kurację
@Kaszmirpl: Na receptę dostałem wcześniej amid kwasu nikotynowego 200 mg, ja zamówiłem z allegro w postaci kwasu nikotynowego który podobno działa lepiej, ale wywołuje efekt flush
@nudysom: demn to już 2.5 roku xD. Dużo się pozmienialo, wyprowadzka itp. ogólnie samopoczucie przez ostatni czas jest w porządku. Niacynę dalej biore, ale sporadycznie. Czasem zdarzają się okresy że np. kilka tygodni jej nie biore a czasem kilka dni z rzędu. Próbowałeś?
@nudysom: aa sorki. Jeśli chodzi o cerę to wg mnie się nic nie zmieniło. Parę osób mówiło że lepiej wyglądam, jak mnie dłużej nie widzieli. Jak masz problemy skórne to czytałem że w pewnych przypadkach też pomaga, ale byś musiał się wgłębić w temat
@Capo_di_Sicilia mógłbyś powiedzieć z jakiej strony ją zamawiasz? Istnieje wiele naturalnych suplementów realnie usprawniających działanie umysłu, od siebie mogę podać omege 3, kreatyne i choline. Używałem dużo więcej ale tylko po tych trzech poczułem różnice. Właśnie szukam niancyny i widzę że ciężko znaleść sklep który ją sprzedaje i ma jakiekolwiek komentarze od klientów.