Wpis z mikrobloga

No dobra Mirki, czas zrzucić tłuszcz bo chcę być szprycha na lato ( ͡ ͜ʖ ͡)

Sytuacja taka: odkąd ćwiczę dużo na #silownia weszły mi i mięśnie, i tłuszcz, bo po intensywnych treningach jestem tak głodna że wyżarłabym wszystko z lodówki i jeszcze zjadła stół i taboret ( ͡° ʖ̯ ͡°) Także pomimo prawie codziennych treningów ciuchy robią się ciasne i nie, to nie są same mięśnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Treningi takie crossfitowe, cardio z własną masą ciała (jakieś box jumpy, skakanka, burpee itd) i dużo siłówki na sztandze. Cel to zrzucić 5-7 kg.

No i teraz - próbowałam parę razy IF (okno żywieniowe 9-10h, wszędzie czytam że kobiety powinny skracać post, bo za długie poszczenie może rozwalić hormony), coś tam chudłam ale niewiele (2-3 kg max), bo słabo się tego trzymałam. A słabo się trzymałam, bo słabo się czułam i tu pytanie:

Co jecie na pierwszy posiłek? Ponieważ ja po pierwszym posiłku miałam zawsze totalny zjazd insulinowy, tak mi się chciało spać że nie byłam w stanie na niczym się skupić, zasypiałam na stojąco i w sumie to czułam się jak na imprezie gdy wypiłeś o dwa kieliszki za dużo, skończyła ci się energia do zabawy i masz koniecznie ochotę się kimnąć gdziekolwiek ( ͡° ʖ̯ ͡°) Najbardziej byłam senna po kuraku z ryżem, po jajecznicy nie było aż tak źle, ale jajecznicy nie zabiorę w pudełku do pracy (bo zimna jajecznica=rzyg). Może polecacie jakieś fora, gdzie ludzie wymieniają się jadłospisami do stosowania na IF?

Czy może powodem tego jest słabe nawodnienie? Raz poszłam na trening po kilku godzinach postu i niewielkim pierwszym posiłku (jak już się nauczyłam nie jeść obiadu na pierwszy posiłek bo zjazd totalny) i czułam się tak źle jak nigdy w życiu, aż ludzie pytali czy wszystko w porządku. Ile wody wypijacie gdy jesteście w fazie postu?

#intermittentfasting #if #dieta
  • 20
@whiteglove: Po co if skoro nie jesteś na IF skoro słabo się czujesz i nie jesteś w stanie się go trzymać? Na każdym systemie żywieniowym zrzucisz kilogramy, bo łączy je jedna rzecz - deficyt kaloryczny. Trochę mnie to dziwi, że masz takie zjazdy i dalej się trzymasz IF, który w efekcie nie różni się niczym od innych diet, a wyraźnie nie jest dla ciebie.

- 2/3kg to nie jest wcale tak
  • 0
@urak666 dlatego, że przy normalnym jedzeniu i deficycie chodzę ciągle głodna, dlatego wolę chodzić głodna przez kilka godzin wiedząc, że później mogę normalnie coś zjeść, niż męczyć się cały dzień...
@whiteglove na pierwszy posilek po poscie nie możesz duzo wegli bo przy duzym wyrzucie insuliny to normalne ze jesteś spiąca. Ja zazwyczaj zaczynam od obiadu wlasnie, chyba ze wstaje wczesnie to o 10 gdzieś sniadanie, glownie tluszcze typu jajka, mieso, sery itd jak zaczynam od obiadu to mieso i warzywa z niewielka iloscia wegli. Wegle dopiero po treningu albo na noc. Ja sie dla odmiany czuje zamulony jak sniadanie od razu po
dlatego, że przy normalnym jedzeniu i deficycie chodzę ciągle głodna, dlatego wolę chodzić głodna przez kilka godzin wiedząc, że później mogę normalnie coś zjeść, niż męczyć się cały dzień...


@whiteglove: Ile ważysz i ile masz kcal obecnie?
@whiteglove Jak na IF źle się czujesz, a przy normalnym jedzeniu chodzisz ciągle głodna, to zapytam się, czy liczysz kalorie? Polecam na głód produkty, które mają bardzo mało kalorii. Np do pracy noszę w pojemniku jako przekąski pomidorki różnego rodzaju, ogóreczki, paprykczki itp. Głównie jakieś warzywa, żeby się oszukać :p A w domu po treningu jem już normalnie. I tak jak pisali wyżej, zawsze chodzi o deficyt kaloryczny, ale mało kalorii nie
  • 0
@urak666 w sumie nie wiem, ostatnio jak się ważyłam to było około 74kg (wysoka jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°), wizualnie dużo się nie zmieniło, więc stawiam na 76. Kcal... Dobra no, szczerze - nie liczę :P także wiem, nic ci to nie powie, ale tak: na śniadanie jem zwykle bułkę z jakąś sałatą, serem, ogórkiem itd, potem jakiś jogurt proteinowy, banan te sprawy, na obiad zwykle jem warzywa/kurczaka/warzywa
  • 1
@grzsci dobra, biję się w pierś :D pobrałam appke do liczenia kalorii i rzeczywiście tak jest dużo lepiej, bo widzę ile już zjadłam i ile mogę jeszcze zjeść i nie zastanawiam się czy nie jem za dużo albo nie wydaje mi się że jem mało i potem się dziwię czemu nie ma efektów ( ͡° ͜ʖ ͡°) wpisane 2200 kcal dziennie, weszło już 1600, elegancko
@whiteglove No i gitara :D Teraz spróbuj poeksperymentować z ilością kalorii, żeby znaleźć swoje "zero kaloryczne", czyli taką wartość, żebyś ani nie chudła, ani nie przybierała na wadze, dopiero od tej wartości powoli będziesz ucinać kalorie.
  • 0
@grzsci no właśnie liczyłam na trzech kalkulatorach, z włączeniem dziennej aktywności i treningów i każdy mówi, że aby utrzymać wagę powinnam jeść 2600-2700 (jakoś mi to nie styka... Wydaje się za dużo) i żeby schudnąć to 2200. Nie wiem, mnie się wydaje że do chudnięcia raczej by pasowało 1900-2000 w moim przypadku, no ale zobaczymy. Bo boję się też, że obetnę za bardzo i rozwalę metabolizm :(
@whiteglove Podejdź do tego na spokojnie. Weź sobie spożywaj np 2500kcal i waż się codziennie, jak po tygodniu waga będzie regularnie rosnąć/stać w miejscu, to ucinasz 200/300 kcal i znowu monitorujesz wagę. I tak aż do momentu jak będziesz chudnąć.
  • 0
@grzsci ok. Z tym, że ja się nie ważę, tylko polegam na mierzeniu obwodów, bo już wiem że jak się ćwiczy siłowo to wchodzenie na wagę jest bez sensu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie chcę takiej sytuacji, że polecę z fatu, wejdą mi mięśnie, a na wadze +3kg i będę się załamywać co się stało xD a znam osobiście damski przypadek, gdzie ciuszki są luźniejsze o rozmiar, a
na śniadanie jem zwykle bułkę z jakąś sałatą, serem,


@whiteglove: Smieciowe jedzenie. To nie jest paliwo dla organizmu na rozpoczęcie dnia. Zrob sobie jajecznice na boczku, do tego ciemne pieczywo i masz z rana super dawke tłuszczy, białka i węgli
A najlepiej do roboty robic omlet białkowy. Kostka twarogu, 6 jajek, platki owsiane, mieszasz all i na patelnie, wychodzi swietny placek, ktory mozna jesc na zimno i na ciepło, smarujesz go
  • 0
@Lord6Infamous dobra ziomuś, opisałam swoją dietę bardzo ogólnie i wierz mi, nie jem śmieci xD był czas że na śniadanie jadłam codziennie jajecznicę, spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) a boczek jest obrzydliwy ( ͡° ʖ̯ ͡°)