Wpis z mikrobloga

@echelon_: no jak... normalnie (np. do TO-220) radiator się do pleców montuje. A tu plecy sa zlutowane z płytką i tylko jakieś otworki (?) widzę na tylnej części płytki drukowanej...
zresztą łatwiej mi by wtedy było kawałek blaszki miedzianej 3mm przylutować jako radiator nić jakiegoś klipsa czy czegoś szukać...

dawno się nie bawiłem w elektronikę i może czegoś nie wiem... ¯\_(ツ)_/¯
@yourij: według dokumentacji od TI tył musi być przylutowany do płytki, absolutne minimum powierzchni miedzi to 1,6x1,6cm. W Chińskich modułach jest cała masa błędów, nie sugeruj się, że ktoś to przemyślał i projektował. Ostatnio trafiłem na czytniki SD, które mają niepoprawnie wykonane w dzielniki napięć.
@yourij: Te "dziurki" to przelotki które łączą górną płaszczyznę masy z dolną - właśnie po to by lepiej odprowadzić ciepło z układu ("ciepło" wypromieniowywane jest dolą płaszczyzną masy) - szczegółów szukaj w google pod pojęciem "thermal vias" - np. tu: https://electronics.stackexchange.com/questions/243989/optimize-heat-sink-design-connect-cooling-pad-on-pcb-backside-by-vias

Możliwe, że takie odprowadzanie ciepła wystarczy by uzyskać wymaganą przez Ciebie moc (warto by sprawdzić jak się rozgrzewa cała płytka kamerą termowizyjną) - jeśli nie, to możesz przykleić radiator (z
przykleić radiator


@nalajcie36: to ma być zasilanie do roweru, wolałbym nie kleić bo nie wiem, czy nie poluzuje się od wstrząsów.
Ale z tego co piszesz wynika, że mogę mieć kłopot z odlutowaniem tego ładnie od płytki...
spróbuję inaczej diody dobrać, żeby mniej mocy ciągnąć najwyżej
@Analityk: i tak pewnie to potrwa, bo przetwornica rzędu 5zł powiedzmy a za przesyłkę dodatkowe 10zł, bo oczywiście nie ma w sklepie w okolicy DC-DC...

zresztą kupiłem diodę i się okazała minimalnie za duża do obudowy, którą miałem...
To kupuj na aliexpress. Serio, polecam.


@Analityk: patrzyłem nawet dzisiaj za paroma pierdółkami, ale przesyłka 2 miesiące mnie trochę odstręcza ( ͡° ʖ̯ ͡°)
no nic... zobaczę jutro czy AVT nie ma sklepu w Krakowie... był kiedyś jakiś ale to z 15 lat temu było, nie wiem czy teraz gdzieś coś jest i czy sprowadzą do sklepu.