Wpis z mikrobloga

Czy któryś Mirek miał problem z doładowaniem konta kartą debetową?
Ostatnio zmieniłem bank na #pekao i po dodaniu karty, próbie doładowania pobrało 1 PLN i zakończyło błędem.
Kolejne próby doładowania kończyły już tylko błędem (bez pobrania jakiejkolwiek kwoty).
Próbowałem usunąć kartę i dodać ponownie, ale sytuacja się powtórzyła - pierwsze doładowanie pobrało 1 PLN i błąd.

Ktoś miał podobny problem?

#revolut
  • 24
  • Odpowiedz
@JcL: zapomniałe dodać, że kontaktowałem się zarówno z supportem Revolut - sugerowali, że może być problem z system 3D secure i odesłali do banku. Do swojego banku też dzwoniłem, sprawdzili że system 3D secure działa poprawnie i zwalają winę na zbyt długi czas odpowiedzi na transakcję.

@Dpdp: testowo 50 zł
  • Odpowiedz
@cuberut: ja podejrzewałem, że skoro nowe konto i nowa karta to może pierwsza płatność musi być za pomocą chipa w terminalu. Ale skoro mówisz, że tak płaciłeś to nie mam już pomysłu.
  • Odpowiedz
@cuberut: Obstawiam limity albo ilościowe albo kwotowe. Raz mi płatność nie przechodziła bo miałem limit zero na "Transakcje korespondencyjne i telefoniczne" ;D Polecam sprawdzić. Ale ogólnie najwygodniej jest doładowywać Revolut przez Google Pay.
  • Odpowiedz
@cabis: dzwoniłem na infolinie jeszcze raz i wg Pani z supportu nie mam limitów kwotowych, tylko limit na ilość transakcji na dzień. Jak doładować przez Google Pay? Będzie dodatkowa opcja przy próbie doładowania?
  • Odpowiedz
@cuberut: W aplikacji revolut klikasz "Doładuj" i masz "Za pomocą: Android Pay" klikasz "Zapłać przez Android Pay" potwierdzasz i kasa w 1 sekundę już jest na revolut. Ale trzeba mieć najpierw skonfigurowane Google Pay (stara nazwa to Android Pay). Trochę się zagalopowałem bo zapomniałem że Google Pay obsługuje tylko kilka polskich banków tutaj lista https://pay.google.com/intl/pl_pl/about/banks/.
  • Odpowiedz
@Dpdp: @krzychocho: @marek-wozniak-750: @cabis: @mishek: mała aktualizacja.

Już miałem się poddać, ale przed chwilą zauważyłem, że kilka dni temu (a tydzień po rejestracji karty) nastąpił zwrot 1 zł na konto (a właściwie do 2 zł, bo próbowałem dwukrotnie dodać tą samą kartę).
Postanowiłem spróbować jeszcze doładować konto i sukces!
Mniemam, że dopiero teraz bank dopuszcza możliwość pobrania kwoty z karty od Revolut,
  • Odpowiedz