Wpis z mikrobloga

- Halyna bierz tych chajzerek ze 40 bo jutro sklepy pozamykane xD

- Janusz, bierz 10kg cukru i 10kg mąki bo jutro nieczynne xD

- Seba, weź mi pomóż - sama nie udźwigne tego 25kg worka ziemniaków xD

- Karyna, brać te 5kg schabu czy nie? xD

- Grażyna, jakie kolejki #!$%@?, jak za komuny ! xD

- Brajan, pomóż matce z tą zgrzewką jogurtów ! xD


- Bożena, a na cholerę nam 12 opakowań delicji

- A jak młode przyjadą w odwiedziny? xD


- Kryśka, starczy 4 litry oleju?

- Nie weź 6, bo jutro nieczynne xD


xDD


#zakazhandlu #heheszki #takbedzie
MarianoaItaliano - > - Halyna bierz tych chajzerek ze 40 bo jutro sklepy pozamykane x...

źródło: comment_kabkAdfJGO9La9DdAsx2nPEQKfoklmJP.jpg

Pobierz
  • 135
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: No jednak pewna różnica jest - pewne branże sa nastawione na sprzedaż weekendową bo bez niej nie przeżyją - choćby kluby czy restauracje, kina, teatry. W tygodniu niewiele osób tam chodzi. I to jest też clue tej ustawy - Polacy zamiast robić zakupy mają się relaksować w kawiarniach, chodzić do muzeów itp, itd.
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: ale to pieczywo nie musi być sprzedawane w przyfabrycznym sklepie.
Wszelkie oddziały piekarni czy cukierni zlokalizowane w różnych punktach miasta też mogą działać, bo w większości sprzedają wyroby piekarnicze/cukiernicze.
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: odchodząc od słuszności, czy też nie, zakazu handlu w niedzielę, zawsze mnie śmieszy, kiedy jest JEDEN dzień z zamkniętymi sklepami, a ludzie robią zakupy, jakby wojna miała się rozpocząć następnego dnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ediz4: A to nie możemy się relaksować jak chcemy? Jeden lubi teatr, inny kino - np. różowe lubią se ciuchy w galeriach pooglądać, i co to komu szkodziło. Nie popieram żadnych inicjatyw które ograniczają wolność pod jakimi by wielkimi hasłami ich nie promować.
  • Odpowiedz
Po za tym co to właściciel gorszy od kasjerek w Biedrze?


@MarianoaItaliano: Ale właściciel sam zdecyduje czy chce przyjść do pracy czy tego dnia zamknie sklep. Ale czemu np. pracownik nocnej zmiany w hali nie może przyjść w niedzielę normalnie na nockę? Musi czekać specjalnie do północy, a mógłby przyjść 2-3 godziny wcześniej, i tak 2-3 godziny wcześniej skończyć. Niby ustawa o zakazie handlu, ale jest de facto zakazem pracy w
  • Odpowiedz
A to nie możemy się relaksować jak chcemy? Jeden lubi teatr, inny kino - np. różowe lubią se ciuchy w galeriach pooglądać, i co to komu szkodziło. Nie popieram żadnych inicjatyw które ograniczają wolność pod jakimi by wielkimi hasłami ich nie promować.


@MarianoaItaliano: No to właśnie o tym mówiłem pod hasłem wolność gospodarcza. Jeśli ktoś jest socjalistą to ta ustawa jest jak najbardziej logiczna.
@Mordercza_Konewka:
  • Odpowiedz
@ediz4: Oczekujesz od wyborców że zrozumieją co oznacza pojęcie ''wolność gospodarcza''? To masz bardzo wysokie mniemanie o naszych rodakach. Niektóre rzeczy trzeba mówić wprost, używając przykładów bo inaczej nie dotrze do tępych oszołomów. Nie bez powodu powstało przysłowie ''mądry Polak po szkodzie'' - ale to typowe u nas. Najpierw robią a potem myślą i wychodzą takie potworki prawne jak ta ustawa.
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: istnieje tez druga strona medalu, ktorej nie chce sie zauwazyc. Przytoczone przez ciebie funny cytaty pochodza od ludzi, ktorzy zayebalyby cie zeby zdobyc ostatnia sztuke dobra sklepowego i zadeptalyby gdyby to mialo skrocic kolejke do kasy. Oczywisie zakaz handlu w niedziele niczego tu nie zmieni ale te postaci beda to robic jeden dzien mniej i dla mnie to frajda.

Co do tematu 60gr za wpis, za poczatku studiow do calkiem
  • Odpowiedz
@Toszeron: JKM i jego postulaty są zbyt radykalne jak na masową politykę, ale trudno się z nim nie zgadzać. Do Kukiza (osobiście do niego) straciłem cały szacunek jak zagłosował za zakazem handlu - człowiek który przez całą kampanię opowiadał o wolności głosował za jej ograniczeniem. To już Liroy miał więcej RiGCz i głosował przeciw. Mogę podrzucić źrodło tylko muszę znaleźć.
  • Odpowiedz
  • 1
@MarianoaItaliano Przed każdymi świętami ludzie robią w sklepach zakupy jakby mieli pozamykać wszystko na miesiąc i wprowadzić konfiskatę posiadanej przed świętami żywności...
  • Odpowiedz