Wpis z mikrobloga

@Hank85: sfeminizuje czyli? Od nadmiaru tkanki tłuszczowej produkuje się więcej estrogenu? Nie jest tak ze nadmiar tłuszczu bierze się m.in z estrogenu tylko na odwrót?
  • Odpowiedz
@pokey: ogarnij cukier, cwicz, zeby tam fat sie nie gromadzil musisz miec dobra wrazliwosc na insuline.

Much of this metabolic efficiency comes down to genetics and metabolic hormones. For example, those with normal thyroid function produce more metabolic heat and are less efficient. Those with lower thyroid function produce less heat and are more efficient. This is one of the reasons those with low thyroid function respond more slowly to diet.

Certain parts of the body are more productive at storing fat and less efficient at losing it. These include the stubborn body fat areas like the hips, butt, and thighs of women, and the love handles of men.


These areas of fat are more insulin sensitive (more likely to store and less likely to release fat) and have more alpha than beta receptors. Betas are like fat burning garage doors. Alphas are like tiny kitchen windows; fat can barely
  • Odpowiedz
@Hank85: mozesz powiedziec cos wiecej o redukcji i prostowaniu hormonow? Czy na poczatku swojej redukcji mierzyles poziom hormonow (jesli tak to jakie badales i ktore byly poza norma)? Czy powrot do rownowagi hormonalnej uzyskales tylko i wylacznie dzieki diecie?

Mam rowniez podobna sylwetke i sadlo odklada sie glownie na klacie i oponie na brzuchu i mimo naprawde ciezkich treningach bardzo ciezko sie tego pozbyc.
  • Odpowiedz
@olasgrb: dieta+redukcja+trening/aktywnosc fizyczna+ograniczenie uzywek+odpowiednia ilosc snu.

Na serio, ludzie, pisze w liczbie mnogiej, bo pare osob juz do mnie na pw pisalo, nie ma tutaj zadnej magii, zadnego zlotego lekarstwa. Mozna pewne kwestie probowc zoptymalizowac, ale to jest maly procent dla ogolnej efektywnosci.

Potrzeba konsekwencji i czasu, nie da sie pewnych kwestii zmienic z dnia na dzien, to poprostu nie dziala dobrze, nawet jak osiagniesz upragniony poziom bf to znow potrzeba czasu, aby organizm zaadoptowal sie do nowej sytuacji, taka wstepna adaptacja patrzac z doswiadczenia trwa 2 tygodnie, ale pelna adaptacja to kwestia roku i
  • Odpowiedz
Wrzcucam tutaj co poradzilem na pw

makrosy 180-200g bialka 40-50g tluszczy, reszta wegle. Kalorycznosc od 2400 do 1800, w zaleznosci od aktywnosci.
Timing dla wegli, jakies 70% dzielisz na 2 czesci i ladujesz przed i po treningu silowym.
Jesli budzisz sie w srodku nocy glodny to pozostala czesc wegli daj przed snem, z bialkiem i tluszczem. Wtedy sniadania bialkowo-tluszczowe.
Natomiast jak rano nie mozesz wstac z lozka to daj do sniadania te 30% wegli z bialkiem i tluszczem. Wtedy na noc dajesz bialko i tluszcz.
  • Odpowiedz
@Hank85: dzieki za odpowiedz! Niestety, wiem ze nie ma zlotego srodka na zrobienie formy (choc chcialbym zeby byl) sam ciezka praca na silce zjechalem ze 115kg na 87kg (i to tez na przestrzeni 4 lat) przy wzroscie 1,76m. Nieraz wpadalem w marketingowe bagno suplementow, obecnie nie biore nic - nawet odzywki bialkowej czy kreatyny bo mi po nich syfy wylazily. Moja pieta achilesa jest dieta - nigdy nie umialem sobie
  • Odpowiedz