Wpis z mikrobloga

101.200 razy przerwywano ciążę w Niemczech w 2017 roku.Jest to wzrost o 2,5%.Cztery procent wszystkich aborcji dokonano ze względu na medyczne komplikacje czy gwałt ,reszta na życzenie.Trzy procent aborcji dokonano u kobiet poniżej 18 roku życia.



#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech,dzięki za suby



https://www.focus.de/panorama/welt/statistik-zahl-der-schwangerschaftabbrueche-im-jahr-2017-gestiegen_id_8567426.html

#ciaza #medycyna #rozowepaski #statystyka #zdrowie
  • 26
@Dzonzi: A kogo ma być ci niby żal? Tego, że w Polsce się przeprowadza rocznie od 50 do 100 tysięcy aborcji po piwnicach i zagranicą, a jak są komplikacje po tabletce ściąganej na lewą receptę z UK to płacisz wielokrotność legalnej aborcji w podatkach jak trafi z perforowaną macicą na SOR?

Zdradzę ci tajemnicę poliszynela: w Polsce się hurtowo abortuje tak samo jak wszędzie indziej. Nie zdziwiłbym się, gdyby na skutek
Tego, że w Polsce się przeprowadza rocznie od 50 do 100 tysięcy aborcji po piwnicach i zagranicą,


@Strahl: lol.... to w Polsce czy zagranicą? Polska != zagranica.

a jak są komplikacje po tabletce ściąganej na lewą receptę z UK to płacisz wielokrotność legalnej aborcji w podatkach jak trafi z perforowaną macicą na SOR?


@Strahl: no właśnie tych ludzi mi nie żal. Jeżeli się nie myśli i ściąga lewe tabletki z
@Dzonzi: Rozum trzeba mieć, żeby zrozumieć, że pewne zjawiska będą miały miejsce niezależnie od tego jakie jest prawo - jedyne co można robić to damage control i zaakceptować pewne fakty i ograniczać straty. Aborcja istniała już 1500 lat pne, i to, że jest nielegalna nie zmienia faktu, że jest zjawiskiem powszechnym. I nie, tabletki nie są z Chin - są z naszych aptek, na recepty ściągane "skądś", przyjmowane później bez kontroli
@lavinka: w Polsce ludzie kradną po dworcach i napadają w ciemnych uliczkach. Jak taki poszkodowany przyjdzie do szpitala z rozbitą głową to podatnik płaci za leczenie wielokrotność tego co zostanie ukradzione. A jakbyśmy zalegalizowali to można by na środku ulicy bez zasłaniania się obrabować kogoś, jeszcze złodziej by podatek dochodowy zapłacił ¯\_(ツ)_/¯
@lavinka: Z tą różnicą, że możesz w pełni legalnie i bez żadnych konsekwencji popełnić na sobie morderstwo, i nawet nikt ci zarzutów nie postawi. O sobie możesz stanowić w pełni swobodnie i nikomu nic do tego. ;-)

@Biszkop-T: W sumie nawet śmiechłem, aż mi się Pratchett przypomniał.
@spokojnie_to_ja: A mnie zastanawia ile z tych "na życzenie" tak naprawdę to były przypadki z gatunku "urodzi pani martwe lub w najlepszym razie mocno uposledzone dziecko, ale nie wolno mi wpisać, że to ze względu na medyczne komplikacje, bo sam poród raczej pani przeżyje". Albo, gdy było ryzyko medycznych komplikacji, ale jednak nie dość duże według ginekologa by je jako takie oficjalnie zaklasyfikować. Czy też, ile kobiet przyznało się przed lekarzem