Wpis z mikrobloga

Siedzisz przed kompem i patrzysz jak ktoś gra w grę. Gdzie tu jest zabawa i rozrywka? ...a oglądanie jak ktoś gra w grę to jak... Już lepiej jak sami będą grali, przynajmniej poćwiczą refleks, a takie oglądanie nie różni się niczym od patrzenia w TV. Dziwne czasy mamy.


@whiteglove: Zamień pogrubione wyrazy np. na "piłka nożna" i będzie tak samo głupio/mądrze.
@whiteglove: Nie,nie widzę. Nie rób z prostej czynności jaką jest gra w piłę jakiejś mission impossible. Dzieciaki to robią i robiły od dziesiątek lat i nie potrzebowały specjalistycznego obuwia i super stadionów. Wystarczy chcieć.
Ludzie po prostu lubia obserwować jak inni (z reguły lepsi od nich) robią rzeczy, którymi sie interesują. Czy to z nudów, czy z lenistwa, czy dla czystej rozrywki. Tutaj działa identyczny schemat.
@jaZZjack: I gram. Pomijając to, że w gry grać może nawet 5 latek a do prawdziwego sportu trzeba mieć jakieś predyspozycje to o ile oglądanie transmisji z jakiegoś IEM czy innego (dla mnie) gówna ma jakiś tam sens bo to w sumie jak oglądanie meczu piłki nożnej w tv tak oglądanie gejmplejerów równa się oglądaniu transmisji meczu piłki nożnej z podwórka. Totalny idiotyzm.
@max1983 arcyproste, zwłaszcza jak jesteś dorosłym i nie za bardzo jest z kim grać i trzeba szukać chętnych po znajomych lub lokalnych grupach na fb ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak samo proste jak kliknięcie na Steamie "kup", następnie "pobierz" i "instaluj" XDDDD

I dalej nie rozumiem oglądania rzeczy w które inni są lepsi dla rozrywki. Bo jak bardzo można być lepszym w GRANIE W GRY? Sport - rozumiem,
@lubielizacosy: Też tego nie ogarniam jacyś rok rojo co grają na poziomie easy w gry i typy to oglądają zamiast sami pograć.

Albo League of legends jakies #!$%@? streamy zamiast sobie odpalić i grać.
cs go jeszcze rozumiem podczas turnieju takie skrzyneczki dropią warte po 10 euro.

Jeszcze te porównywanie do prawdziwego sportu może zaczniecie oglądać stream jak ktoś gra w gre na której sie cwiczy na siłowni XD
@lubielizacosy: mało tego, przez właśnie taką durną i leniwą widownię jest wysyp minecraftowców czy innego ścierwa, które #!$%@? ten świetny portal. W jakiś statystykach wyszło chyba, że w ciągu jednego miesiąca w 2013 czy 2014 roku wyszło więcej filmów z SAMEGO minecrafta, niż czegokolwiek innego razem wziętego w ciągu roku. Dobrze, że yt w końcu wziął się za takich ludzi, którzy sądzą, że jak porąbią drzewo w gierce, to staną się
arcyproste, zwłaszcza jak jesteś dorosłym i nie za bardzo jest z kim grać i trzeba szukać chętnych po znajomych lub lokalnych grupach na fb


@whiteglove: Tak, arcyproste. Jestem dorosły i gdybym chciał sobie pokopac piłkę, to biorę piłkę, ubieram buty i idę sobie pokopać na Orlika. Nie trzeba miećsuper sprzętu i całej drużyny. Kiedyś dzieciak brał starą piłkę, a za bramkę służył trzepak. Czasem kopało się samemu i nie było problemu.
@max1983 człowieku, ale dzieciaki przyklejone do monitorów nie oglądają mistrzów świata, tylko Mateuszka1992, który gra w grę. No naprawdę, nie wymyślaj cudów o przechodzeniu do następnej planszy i tak dalej, co takiego niesamowitego jest w game playu z Simsow i innych sandboxów? Nawet jak zapytałam kuzynów czemu to oglądają, to odparli "bo to fajne" i krzyczą wniebowzięci, że idą oglądać Mateuszka1992, bo w następnym odcinku będzie zbierał magiczne kryształy.
co takiego niesamowitego jest w game playu z Simsow i innych sandboxów


@meshack:
Może dzieciakowi się nie chce rozkminiać jak coś wybudować żeby działało/było fajne, tylko woli podpatrzeć jak to robi ktoś inny i potem zrobić coś podobnego u siebie?
Może chce mieć temat do podyskutowania z kolegami w szkole?
Może chce być "modny" i byc na czasie z tym co aktualnie popularne wśród jego znajomych?
Może na swoim komputerze nie
@lubielizacosy
@Geraltzkiwi

Ja obejrzałem wszystkie duże gry u Maciaszka. Nie wyobrażam sobie siedzieć tyle tysięcy godzin, żeby samemu do przejść, a on nie drze ryja, ciekawie powiada itp. Oglądam to wszystko w pracy, ponieważ mogę, mam 3 monitory i generalnie jestem z branży także nawet wypada żebym znał istotne produkcje.

W domu gram tylko w sobotę gry tj. Dwie: dotę i SC.
@kurt_hectic: bo op to debil.
Mi tez sie zdarza czesto ogladac jak ktos gra ale tylko dlatego ze dana osoba jest prowadzaca i opowiada ciekawostki zwiazane z gra albo np przechodzi gre na stopniu trudnosci innym/ma jakies dlc ktorego ja nie mam xD Chooy cie obchodzi co ktos robi dałne