Wpis z mikrobloga

#syria Bardzo dobry tekst z początku interwencji Rosji w Syrii w 2015 r,doskonale pasuje do obecnej sytuacji ukazujący jak Rosja manipuluje przekazem swojej obecności w konflikcie.Tłumaczą iż robią interwencje dla zwalczania Isil po czym atakują każdego tylko nie Isil ( ͡º ͜ʖ͡º) http://www.understandingwar.org/sites/default/files/Russia%20False%20Narrative%20in%20Syria_1.pdf częst tekstu po polsku Link
  • 34
  • 0
@RuskiAgent1917 Temat rzeka, jeśli interwencja Rosji wygląda w ten sposób jagby robili przysługę isil, jeśli oskarżona jest przez każde możliwe zachodnie media (co niestety osoby z tagu Syria negują bo wolą stanowisko zbrodniarza wojennego asada że takie coś nie ma miejsca) o celowe bombardowania cywili i szpitali to owszem, ludzkie cierpienie boli
@Cichydon:

jeśli interwencja Rosji wygląda w ten sposób jagby robili przysługę isil


Mamy marzec 2018 i ISIS jest obecne w tylko 5 miejcach w Syrii. W dwóch walczy z SDF, w dwóch walczy z Assadem, w jednym walczy z Rebeliantami.

Rosja tak samo jak USA rozbiła ISIS poprzez naloty powietrzne.

jeśli oskarżona jest przez każde możliwe zachodnie media


A te zachodnie media to jest jakiś wyznacznik czegoś ? Jakichś standardów ?
Temat rzeka, jeśli interwencja Rosji wygląda w ten sposób jagby robili przysługę isil


@Cichydon: No dziwne jakoś większość terenów ISIS w Syrii została zajęta przez siły Assada z wsparciem Rosji. A amerykanie dalej od 5 miesięcy nie są wstanie zająć 5 wiosek nad Eufratem by dobić ISIS bo jak by potem usprawiedliwiać swoją obecność w Syrii xD.
Nie no jeszcze są tereny na wschód od rzeki Khabour gdzie jest jedna wioska xD


@RuskiAgent1917: To kolejny ciekawi przypadek kilka małych wiosek przy dojść istotnej drodze a oni nawet nie próbują tego zając. A Irakijczycy ciągle narzekają na to że ISIS robi podjazdy od strony Syrii, USA jakby chciało zlikwidowało by te niedobitki w kilka dnia ale po co, będą to tak trzymać jeszcze miesiące by usprawiedliwiać dalszą nielegalną obecność
@Zuben: Znaczy żeby wyjaśnić. Wszystkie wioski na lewym jak i prawym brzegu rzeki Khabour są zdobyte przez SDF ale wszystkie tereny na wschód aż do granicy z Irakiem są kontrolowane przez ISIS i tam jest z tego co liczyłem kilkanaście wioseczek (po parę-paręnaście budynków). Nawet DMC mogło by to zdobyć ale widać tak jak mówisz USA musi mieć argument do zostania w Rożawie. Tylko że kiedyś się tam bojownicy ISIS skończą,
@Vargtimmen: @Cichydon jako ktoś, kto zdecydowanie przeciwstawia się rosyjskiemu imperializmowi i w tagu syria raczej nikt nie nazwie mnie rusofilem lub asadystą stwierdzam jednoznacznie, że konflikt w Syrii według tego co piszesz jest czarno-biały. Nie jest i przyjmij to do wiadomości. Każdy z krajów prowadzi swoją politykę wobec Syrii i każdy chce coś ugrać. USA ocaliło niegdyś Kobane. Rosjanie odbili DeZ. Obie strony używają lotnictwa w dynamiczny sposób wspierając swoją politykę.
  • 0
@Zuben Link jest bardzo na czasie, Rosja zachowuje się cały czas w ten sam sposób, a ten artykuł jest jednym z najlepszych pokazujących jak działa Rosja, więc warto przypomnieć
  • 0
@bijotai Cały czas to podkreślasz w odpowiedzi do mnie jaki jesteś niezależny , skończ. Chodzi mi o zbrodnie popełniane przez lotnictwo Rosyjskie w Syrii już nie uogólniaj
  • 0
@Pantokrator Trola bo co? Bo ktoś ma inne zdanie niż ty? Doskonale wiem że waszej grupie na tagu Syria zależy na tym by mniej zorientowani użytkownicy wykopu widzieli tylko wasze spojrzenie na konflikt w Syrii. Moja odpowiedź niedoczekanie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@KochanekAdmina czołowy argukent kolegi dzbana prawdopodobnie jest taki, że nie bombili ISIS, gdy ISIS walczyło z rebelsami, a jak to tak, nie wspierać d*mokracji? No i nie bombili ISIS, gdy byli zajęci walką z brudami z Nusry, a tymczasem Nusrze było się poddać (bo d*mokracja), i całą uwagę skupić na prawdziwym wrogu, który srał do dołów na pustyni i ogólnie wielkiego zagrożenia w tym momencie nie stanowił.