Wpis z mikrobloga

@Dolan: Kraków here, zapisaliśmy młodą w lutym zeszłego roku, jak miała 2 miesiące, wylądowaliśmy na miejscu 350 w kolejce, miesiąc w miesiąc potwierdzenie chęci zapisu (bez tego wylatujesz z kolejki), we wrześniu:

- w pon. żona dzwoni się potwierdzić - spoko, miejsce nr 330
- w czwartek telefon ze żłobka, że jest miejsce ¯\_(ツ)_/¯

Od września opłacaliśmy miejsce, młoda poszła w listopadzie.

Duże znaczenie miało to, w jakim wieku młoda była
Chcieliśmy posłać do publicznego żłobka, ale tak jak piszą wyżej - patologia ma pierwszeństwo, nie mówiąc już o tym, że jak weszliśmy tam to połowa dzieci z FAS-em.

To już wolę płacić za żłobek.
- w pon. żona dzwoni się potwierdzić - spoko, miejsce nr 330

- w czwartek telefon ze żłobka, że jest miejsce ¯_(ツ)_/¯


@ReinmarKrakau: bo tam decydują ułamki punktów, wystarczy miec od kogoś więcej o 0,1 pkt i już przesuwasz się kilkadziesiąt miejsc w kolejce :D

@Codein: ta a potem taki mały patus przeszkadza/bije/gryzie i rozwala wszystkim innym dzieciom zajęcia. Nie można go wysłać na przymusowe badania do psychologa bo rodzice
@Dolan: absolutnie za nic nie mieliśmy punktów :D Oboje z żoną pracujemy, pierwsze dziecko, dochód powyżej kwalifikacji na becikowe itp, wszyscy w rodzinie Bogu dzięki zdrowi. Wygląda na to, ze jednak trzeba czasem cos sobie "wychodzić".

Co do "małych patusów": nie każde dziecko z trudnego środowiska w ten sposób się zachowuje. Prawdę mówiąc znam więcej przypadków, kiedy w podobny sposób zachowywały się dzieciaki z tzw "dobrych domów", za które z jakiejś
brak systemu elektronicznego trzeba osobiście. W przypadku żłobka kolejność zgłoszeń i miejsc jest sporo ale jeszcze startowałem do projektu unijnego "


@piterek: powiedź coś więcej o tym programie. W przyszłym roku też mnie to czeka.
@piterek: #!$%@?, to jak u mnie pod medycyna pracy - musisz byc w kolejce od 5:30 a i tak bedziesz drugi / trzeci jak chcesz zalatwic to do poludnia. Przyjdz o 7mej - to masz juz caly dzien w dupie. I #!$%@? ze jest kilka innych punktow w miescie - januszowi pracodawcy uparli sie koniecznie na ten jeden ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@piterek: u nas w żłobku jest też rekrutacja, a jak przejrzysz regulamin to jest tak: jeżeli wniosek składa kobieta + 15 pkt, jeżeli wnioskodawca jest na urlopie macierzyńskim + 15 pkt (nie ma słowa o urlopie macierzyńskim)