Wpis z mikrobloga

Tak zwane "Marsze Szmat" lub po angielsku "slut walks" mają na celu walkę z podwojnymi standardami, poprzez które kobiety są obrażane właśnie takimi określeniami jak "szmaty" czy "dziwki" za swoją seksualność. Wiem że tutaj jest wykop i to niesamowicie śmieszne dla niektórych, że kobiety mają czelność wyrażać swoje zdanie, ale jest to bardzo ważna inicjatywa społeczna. Używają takich a nie innych określeń po to żeby je zneutralzować.
@Mickeyickey oczywiście że można, ta akcja ne ma na celu zabronienia używania wulgaryzmów czy obrażania kogoś, bo wiadomo że ludzie będą sie przezywać niezależnie od płci, tylko na zmianie podejścia przez społeczeństwo (skladające się z kobiet i mężczyzn) do seksualności kobiet, a w tej sferze panują podwójne standardy które są naprawdę krzywdzace. Odbiegając od tematu to trzecia i czwarta fala feminizmu którą teraz mamydotyczy walki ze stereotypami w takim stopniu dotykającym kobiet
@hellgihad Nie wiem, może zmieni myślenie choć jednej osoby na ten temat. Zapomniałam dodać że slut walks mają przede wszystkim na celu zaprzestania oskarżania kobiet które zostały zgwałcone o nakłanianie i kuszenie gwałcicieli swoim ubiorem itd, a wszystko wzięło się z sytuacji która wyniknęla na jednym z uniwersytetów w Kanadzie, gdzie policjant, który prowadzil prelekcję zarzucil ofiarą gwałtu że same sie o niego proszą. Nikt nie wie czy takie marsze coś zmienią
jest to naprawdę fajna rzecz! :)


@Scooby-dooo: Nie, to nie jest fajna rzecz, tylko RAK. Współczesny feminizm to seksistowska klimatyzacja, zabranie pracy kobietom zarabiającym swoim wyglądem czy odbieranie mężczyznom możliwości korzystania zaawansowanych akcesoriów do masturbacji i wieeeeeeele więcej. Nawet moja mamuśka, która spełnia słownikową definicję hasła "feministka", jest ciężko obrażona, jeśli się ją tak nazwie. Wiesz dlaczego? Właśnie przez te wszystkie durne cipy, które tworzą problemy, byle tylko móc dalej
@kompek to o czym mówisz to nie feminizm, feminizm to wolność i wybór, to walka z krzywdzącymi stereotypami, nie z kobietami i mężczyznami. To o czym piszesz nie jest prawdą, najsłynniejszy slut walk jest organizowany przez Amber Rose, byłą striptizerkę, która zarabia swoim ciałem na życie. W jaki sposób odbierane są możliwości korzystania z akcesoriów do masturbacji? Niestety nie masz racji, a swoje poglądy opierasz na jakiś stereotypach ktore nie mają przelozenia