Wpis z mikrobloga

@stokujo: Nie robią wszystkiego ok, podając pracownikowi nieprawdziwą i nierzeczywistą, a w tym wypadku przede wszystkim niekonkretną przyczynę.

Rozumiem, że nie miałbyś nic przeciwko temu, gdyby pracodawca wpisał Ci w wypowiedzeniu, że jesteś mniej przydatny niż taboret? A przecież pracodawca przyszły (acz niepewny) może poprosić o świadectwo pracy z poprzedniej firmy. I co wtedy?
@Tamerlan: I pierwsza reakcja na, w swoim mniemaniu, niewłaściwy napis na papierku (o który nie wiem czy ktokolwiek kiedyś poprosił) to jest pójście do sądu a nie pójście do kogoś wyżej i powiedzenie, że się z tym nie zgadza?

Ja jebix, to jak skarżenie się mamie, bo dzieci się ze mną nie chcą bawić.
@stokujo: Nie raz, nie dwa przerabiałem sytuacje, w których pracodawca skrewił i np. zwolnił pracownika dyscyplinarnie, a potem odmawiał albo po prostu nie wydawał poprawionego świadectwa pracy, mimo świadomości błędu.

(o który nie wiem czy ktokolwiek kiedyś poprosił)


No, szczególnie jak pracownik nie zostaje potem przyjęty przez innych pracodawców, bo ci mają wątpliwości co do tego jakim jest pracownikiem.

Podpowiem: niefajnie.

Gdyby było tak kolorowo jak piszesz, to Sądy Pracy byłyby
@Tamerlan uwag od kierownika nie usłyszałam ani razu..

@sing zapalenie nerek i 3 razy grypa która mogłabym zarazić innych - z gorączką to też gówno a nie praca... Dwa razy nie poszłam na zwolnienie (raz zamiast zwolnienia wzielam urlop bo przełożony nie chciał mnie widzieć w pracy). Także tu nie chodzi o katarek...

@stokujo gorzej gdy masz kredyty i mieszkanie na utrzymaniu...

@szejas niemiecki znam niestety póki co nie mogę zmienić miasta
uwag od kierownika nie usłyszałam ani razu..


@dorotka-wu: Więc nie ma też takiej sytuacji, że znasz okoliczności towarzyszące temu wypowiedzeniu.

Jak dla mnie jest mało konkretne, a i z prawdziwością to może być jednak ściema. Przyciśnij pracodawcę, aby wycofał i porozumienie stron albo Sąd Pracy i elo.
@sing aby się zaszczepić musisz być minimum 2 tygodnie zdrowy, a ja ciqgle z katarem chodziłam. Ostatnio lekarz zlecił mi wszystkie możliwe badania i wyszło że mam zapalenie nerek...
@dorotka-wu: na wypowiedzeniu które wstawiłaś jest błąd - na odwołanie do sądu pracy masz 21 dni (art.264 kp) sugerowałbym wizytę u prawnika bo moim zdaniem uzasadnienie jest zbyt ogólne i masz szanse na wygraną w sądzie pracy, ale dobrze byłoby skonsultować z prawnikiem lub udać się do inspekcji pracy.
@dorotka-wu: Uderzaj do góry i zamień to na wypowiedzenie za porozumieniem stron. Bez sensu uderzać do sądu i wymuszać zatrudnienie gdzie ciebie nie chcą i pewnie sama też już byś tam nie chciała robić w takiej atmosferze. Znajdziesz sobie coś nowego na pewno.
Zastanowiłbym się też co się dzieje z twoim zdrowiem gdyż to nie jest normalne by 4 razy być na zwolnieniu w pracy którą ma się od pół roku.
@dorotka-wu: żeby wręczyć takie wypowiedzenie to albo muszą mieć przygotowaną ładną teczkę z uzasadnieniem, albo być niespełna rozumu, bo dojedziesz ich w sądzie jak burą sukę ( ͡° ͜ʖ ͡°)