Wpis z mikrobloga

Stało się... Dostałam wypowiedzenie... Niby przez nie należyte wykonywanie obowiązków przez co spadały obowiązki na innych... Ciekawe jaki wpływ miało na to 2 tygodnie l4...

Nie wiem czy iść z tym do sądu czy nie...
Jakieś doświadczenia? #prawo
#zalesie #przegryw #pracbaza

  • 110
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: Nie za bardzo rozumiem - to zwykłe wypowiedzenie o pracę. O co iść do sądu? Kretynizmem jest że muszą w ogóle to uzasadniać. Pracodawca chce zwolnić to zwalnia i tyle. Ja rozumiem że prawo jest jakie jest, więc wpisują jakieś uzasadnienia. Tak czy siak - okres wypowiedzenie jest. Dyscyplinarka to nie jest (która juz utrudnia cokolwiek, bo zwykłe wypowiedzenie to bez przesady, nikogo to nie rusza). W czym problem?
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: nie ma znaczenia powód zwolnienia i jak było naprawdę. Idź do sądu pracy, powiedz jak ci złe i jak bardzo Cię skrzywdzili. Nasze sady pracy są upośledzone i w znacznej większości sytuacji wydają korzystne wyroki
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: Nie jest tak, ze pracodawca musi uzasadnic wypowiedzenie? Mimo wszystko mogl zaproponowac za porozumieniem stron i tyle. Bez wypisywania o nienalezytym wykonywaniu obowiazkow... Ogolnie to slabo.
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: I nic do tego nie było doprecyzowane? Nie miałaś świadomości, co do tej "jakości" wykonywanej pracy? W sensie czy były jakieś uwagi pracodawcy?

@Loloman: @stokujo: odszkodowanie za niezgodne z prawem rozwiązanie stosunku pracy piechotą nie chodzi.
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: ja już kojarzę twoje przygody z pracą zanim założyłem to konto, więc może zanim pójdziesz z tym do sądu pracy (czego nie odradzam, wręcz zachęcam) to zapytaj się grzecznie w czym jest dokładnie problem. Może po prostu #!$%@? ludzi swoim charakterem i spadają morale, nie wiem :/

A co do zwolnień lekarskich, to 4 zwolnienia przez pół roku to faktycznie trochę często, bo ja od 2 lat nie musiałem iść
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: Przyczyna wypowiedzenia nie jest wystarczająco konkretna i każdy Sąd Pracy na początek tak uzna. Na Twoim miejscu poszedłbym do pracodawcy, powołał się na wyrok SN 14 maja 1999 r., I PKN 47/99 i powiedział, że proszę o porozumienie stron dogodnym dla Ciebie terminem.
W przeciwnym razie SP.
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: Sąd Pracy byłby tutaj bez sensu. Przywróciłby stosunek pracy i co byłabyś w pracy której nie lubisz i w której Cię nie chcą? Najlepiej idź do szefostwa i tak jak wyżej poradzono poszantażuj ich, żeby zamieniono wypowiedzenie na porozumienie stron i tyle.
  • Odpowiedz
@stokujo: odszkodowanie za niezgodne z prawem rozwiązanie stosunku pracy piechotą nie chodzi.


@Tamerlan: jasne... no chyba, że masz trochę godności i jak ktoś Ci mówi, że nie chce żebyś u niego pracował to nie lecisz się skarżyć tylko mówisz "elo"
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: Zgodnie z Kodeksem Pracy, jeśli dostałaś wypowiedzenie, to przysługują Ci dni wolne na poszukiwanie pracy. 2 albo 3 dni - musisz sprawdzić, bo liczba zależy bodajże od długości wypowiedzenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz