Wpis z mikrobloga

Jestem studentem I roku informatyki, semestr już pięknie zaliczony i powoli zaczynam zastanawiać się nad pracą w wakacje. Mam dość duże zdolności w programowaniu webowym (PHP, JS, MySQL, JQuery | HTML, CSS), mam dyplom technika informatyka (kw. E.12, E.13, E.14). I tu pytanie: jak szukać ofert pracy na popularnych serwisach. W sensie, kiedy i czy warto patrzeć na firmy oferujące staże. No i druga sprawa, czy w ogóle warto iść w IT, czy lepiej zarobię w wakacje w innych dziedzinach, szczególnie za granicą. Co proponujecie?

Mam już wypracowaną odwagę, ale nadal jestem introwertykiem i altruistą, i trochę nie wiem jak się do tego wszystkiego zabrać, żeby zarobić trochę grosza.

#studbaza #praca #pracait #szukampracy #programowanie #backend #frontend #programista15k #pracait #szukampracy #wiecejtagowniepamietam
  • 34
  • Odpowiedz
@bartosz325: Jesteś na pierwszym roku studiów. Ogólnie w teorii w późniejszych latach powinien ci się nieco rozluźnić plan zajęć. Im szybciej zaczniesz pracować komercyjnie, tym szybciej nabierzesz doświadczenia, co się przeklada na staż pracy. To nie chodzi o kwestie bycia nieogarem, czy ogarnięcie wakacyjnej pracy, ale chodzi o sam fakt pomysłu na siebie, aby lata studiow nie poszły tylko na siedzenie na zajęciach, imprezowanie i chlanie. Są firmy które nawet
  • Odpowiedz
@bartosz325: Powiedz po prostu, że chciałbyś w miare możliwości na pełny etat siedzieć na wakacje, a w formie stażu w trakcie zajęć na uczelni. Nie zamykasz sobie tym drogi do IT, jeśli nie będzie ci zależało na zarobkach, to będziesz podtrzymywał umiejętności komercyjne i będziesz mógł powiedzieć, że w trakcie studiów współpracowałeś z firmami IT. Cała filozofia.
  • Odpowiedz
@bartosz325: Bierz pod uwagę, że jeśli chcesz w miarę szybko po studiach mieć dobrze płatną pracę, to nawet robiąc w trakcie studiów za miskę ryżu czy za darmo w formie stażu (ale na to raczej bym nie szedł) startujesz po ukończeniu studiów z lepszej pozycji jak większość twoich równieśników.
  • Odpowiedz
  • 0
@Going34 Może nie bezpośrednio, ale po wpisaniu targi pracy google mnie skierował na dnikariery.pl. 8 marca jest jakieś spotkanie właśnie dla studentów. Także dzięki, może znajdę coś dla siebie.
  • Odpowiedz