Wpis z mikrobloga

Jestem studentem I roku informatyki, semestr już pięknie zaliczony i powoli zaczynam zastanawiać się nad pracą w wakacje. Mam dość duże zdolności w programowaniu webowym (PHP, JS, MySQL, JQuery | HTML, CSS), mam dyplom technika informatyka (kw. E.12, E.13, E.14). I tu pytanie: jak szukać ofert pracy na popularnych serwisach. W sensie, kiedy i czy warto patrzeć na firmy oferujące staże. No i druga sprawa, czy w ogóle warto iść w IT, czy lepiej zarobię w wakacje w innych dziedzinach, szczególnie za granicą. Co proponujecie?

Mam już wypracowaną odwagę, ale nadal jestem introwertykiem i altruistą, i trochę nie wiem jak się do tego wszystkiego zabrać, żeby zarobić trochę grosza.

#studbaza #praca #pracait #szukampracy #programowanie #backend #frontend #programista15k #pracait #szukampracy #wiecejtagowniepamietam
  • 34
  • Odpowiedz
Mam dość duże zdolności w programowaniu webowym (PHP, JS, MySQL, JQuery | HTML, CSS

czy w ogóle warto iść w IT, czy lepiej zarobię w wakacje w innych dziedzinach, szczególnie za granicą. Co proponujecie?


@bartosz325: To zależy czy długofalowo chcesz siedzieć w IT, czy chcesz zostać budowlańcem.
  • Odpowiedz
  • 0
@sorhu taki mini cms, co wypisuje kalendarz na najbliższe 4 tygodnie i można wpisywać za pomocą wygodnego interfejsu jakieś wydarzenia, np. sprawdzian z przyrki itp, do tego podział na grupy. Edycja każdego wydarzenia z poziomu konta administratora, usuwanie. W sumie kazdy projekt to tyłko kwestia czasu. W CSS wiem dokładnie jak co działa i nie #!$%@? się na niego jak małe dziecko. Jakieś zapytania przez ajax, czy http request. Ogólnie teraz
  • Odpowiedz
Jak i kiedy zacząć szukać tej pracy/stażu na okres wakacyjny.


@bartosz325: 3 miesiace temu.

Wiekszosc topowych firm zaczyna rekrutacje we wrzesniu/pazdzierniku, kiedy koncza sie staze.
  • Odpowiedz
@bartosz325: no pewnie, że dla beki. Dosyć szybko zweryfikujesz swój poziom wiedzy i może nauczysz się pokory. To, że zrobiłeś jeden projekt hobbistycznie nie czyni cię seniorem.
  • Odpowiedz
Mam dość duże zdolności w programowaniu webowym (PHP, JS, MySQL, JQuery | HTML, CSS)


@sorhu taki mini cms, co wypisuje kalendarz na najbliższe 4 tygodnie i można wpisywać za pomocą wygodnego interfejsu jakieś wydarzenia, np. sprawdzian z przyrki itp, do tego podział na grupy. Edycja każdego wydarzenia z poziomu konta administratora, usuwanie. W sumie kazdy projekt to tyłko kwestia czasu. W CSS wiem dokładnie jak co działa i nie #!$%@? się
  • Odpowiedz
@bartosz325: wracając do meritum staż jest spoko i jest możliwość pracy po stażu i na to firmy się nastawiają. Jeśli myślisz o pracy na część etatu i studiowaniu to celowałbym właśnie w staż. A jak nie to jakiś freelancing ale tutaj ci nie doradzę po nie znam specyfiki pracy.
  • Odpowiedz
Co proponujecie?

@bartosz325: Nie szukaj mamy i taty na mirko, tylko zacznij podejmować decyzje. Pytać możesz o rzeczy, które ci pomogą w wyborze, ale nie o sam wybór. Może twoim marzeniem jest sadzić marchew, a tutaj nikt sobie z tego sprawy nie zdaje i ci życie zmarnuje posyłając do IT.
  • Odpowiedz
@bartosz325: polecam pójść na staż na początek, albo praktyki. Uczelnie organizują często targi pracy, tam możesz popytać pracodawców o staże lub praktyki. Ewentualnie poszukaj ofert pracy na Juniora, nabędziesz doświadczenia w rekrutacjach i dowiesz się czego oczekują pracodawcy od takiego Juniora.
  • Odpowiedz
  • 0
@MQs Ale ja wiem czego chcę od życie i zdecydowałem o tym że będę informatykiem w 4 klasie podstawówki (czytałem już wtedy prenumeratę PC Format) i nadal się tego trzymam, rozwijam się. Chcę teraz swoje umiejętności przekształcić w pieniądz w okresie wakacji pomiędzy semestrami, tylko nie wiem czego szukać w gąszczu ofert na stały okres zatrudnienia. Mam nadzieję, że jasno się wyrażam.
  • Odpowiedz
@bartosz325: No to skoro wiesz czego szukasz, to szukaj firmy, która umożliwi ci rozwój w tematach, które ciebie interesują. W dodatku bycie informatykiem nie jest równoważne z byciem programistą. Informatyk to zbyt szerokie pojęcie, aby cokolwiek ci doradzić co ciebie w tym aspekcie interesuje. Czy chcesz być administratorem, czy chcesz być programistą, czy może chcesz być w dziale wsparcia IT dla klienta za słuchawką telefonu.
  • Odpowiedz
  • 1
@KorelacjaProkrastynacji Czyli po prostu pisać do firm czy przyjmują chętnych do nauki i pracy studentów? Lepiej teraz się za to brać, czy później, jak będzie bliżej wakacji. No sorka, jestem trochę nieogarem w tych sprawach. Dotychczas byłem trochę freelancerem w pomaganiu komuś przy zdalnym tworzeniu komuś stronki w wordpressie. Nie wiem jaki klimat panuje w firmach, czego oczekują.
  • Odpowiedz