Wpis z mikrobloga

#iem nadchodzi :).
Dla niektórych może być to jedna z pierwszych imprez takiej skali, jeśli ktoś zastanawia się nad kilkoma rzeczami, spróbuję poniżej wszystko jak najlepiej wytłumaczyć.
Choć moja wiedza nie jest wielka, to spróbuję napisać kilka rzeczy które może komuś się przydadzą :).

Dla osób bez biletów:
(całość napisana dla osób, które planują „normalnie stać”, nie skracać, wpychać się, kombinować etc…)

Jeśli chodzi o piątek, tutaj jest dla osób bez biletu najlepiej.
Kolejki w większości rozpoczynają się już w okolicy 5 (nad ranem).
Wejście dla osób bez biletów rozpoczyna się od 11, jeśli jednak nie chce Ci się stać troszkę w kolejce, najlepiej przyjść gdzieś po 13-14, powinieneś w przeciągu 30 minut spokojnie wejść :). Ogólnie do końca imprezy tego dnia nie powinno być problemów z samym wejściem (chyba, że jakiś mecz się przedłużył i nie można już wpuszczać, ale tutaj mówimy o godzinach nocnych 21-23).

Sobota
(wejście dla osób bez biletów prawdopodobnie rozpoczyna się od godz. 10:15 - związek z meczem charytatywnym)
Tutaj w sumie jest najtrudniej… Kolejka zdarzało się, że rozpoczynała się już o 2 w nocy… Jeśli planujesz udać się do spodka przed 11 to szykuj się na to, że koniec kolejki sięgnie MCKa.
Ogólnie cały dzień kolejka się utrzymuje, jeśli chciałbyś wejść w okolicy 30 minut, to musisz mieć potworne szczęście, ludzi napływa z minuty na minutę, zamiast ubywać.
W ten dzień radzę nastawić się na trochę dłuższe stanie po godzinach otwarcia.

Niedziela
Tutaj sytuacja jest potwornie różna – wszystko zależy od finalistów i atrakcji podczas całego dnia.
Kolejka już nie ustawia się od 2, jednak o tej 8-9 i tak będzie już okrążała KTW. Tutaj też trzeba nastawiać się na długie stanie, jeśli planujesz przyjść po 17, nie ma sensu się ruszać – rok temu znajomy przyszedł ok. 16:30 nie wszedł, ponieważ było masę ludzi + zostały wpuszczone tylko osoby z samego początku, reszcie podziękowano.
//Dodatek – jeśli przykładowo Vp uda się dostać do finału, nie ma sensu przychodzić nawet i po 12, nie uda się wejść.

Jeśli ktoś chciałby być od samego początku i zapyta o jakich godzinach polecam przyjść pod spodek?
Piątek – obojętnie, jeśli nie masz „parcia” na siedzenie w najlepszym miejscu, spokojnie można przyjść po 11-12.
Sobota – jeśli chcesz wejść i obejrzeć większość rzeczy, koło 6 warto się ustawić :) (oczywiście im wcześniej, tym lepiej).
Niedziela – jeśli naszych nie ma w finale, koło 6-7 spokojnie można się ustawiać :) (oczywiście im wcześniej, tym lepiej).

Dla osób z biletami:
Szczerze nie ma sensu dzielić tego na poszczególne dni.
Jeśli nie chcesz zdobyć łatki „wszedłem pierwszy z biletowców”, przyjdź ok. 9:30-9:40 – wejdziesz z marszu do spodka i będziesz mieć prawie pusty spodek.
Natomiast wspomnę tutaj o najważniejszym – jeśli chcesz mieć zapewnione miejsce (w dodatku „fajne”) to najlepiej, abyś przyszedł przed 11 kiedy ochrona rozpoczyna wpuszczanie osób bez biletów.

Oczywiście jeśli masz bilet, przez cały dzień możesz wychodzić i wchodzić tym samym wejściem dla biletów (bocznym), nie obowiązują Cię kolejki etc… :).

Trochę osób pytało o rzeczy związane z biletami:
Mam pognieciony bilet, przejdzie?
W przypadku biletu najważniejsza część to kod kreskowy i numer nad nim (jeśli kod kreskowy jest słabo wydrukowany i nie chce wejść, skanujący powinien wpisać do skanera numer lub zawoła „pilnującego”, żeby sam to zrobił).

Zapomniałem wziąć bilet, lecz mam go na telefonie , przejdzie?
To zależy. Jeśli będzie to plik pdf osoba skanująca bez problemu powinna go zeskanować lub przepisać (warto wtedy dać jasność ekranu na full, bo często mi nie chciały wchodzić bilety gdy ktoś dawał telefon z niską jasnością). Jeśli bilet masz na zdjęciu („zrobiłem przed”) skanujący powinien w tym momencie odmówić i niestety zostaniesz odesłany z niczym – od ostatniego czasu jest zasada, że osoby skanujące nie mogą przyjmować biletów na zdjęciu (chodzi ogólnie o możliwość kradzieży etc…).

Mam opaskę boję się, że rozwalę ją/podczas kompania coś się stanie (chodzi o opaski karnetowe).
Odpowiem tak: żeby ściągnąć opaskę po całym IEMie zawsze używam obcęgów – nie chcę ucinać paska, chcę go mieć w całości.
Żeby to coś zerwać trzeba się nieźle postarać, naprawdę nieźle postarać.

Moja opaska jest mocno zaciśnięta, przypadkowo mocniej mi się zacisnęła – ręka mi drętwieje.
Nie ściągaj jej/rozwalaj, udaj się jak najszybciej do punktu informacji (wejście MCKa) i tam powinna zostać ona wymieniona ;). Jeśli opaskę ściągnąłeś, musisz liczyć na szczęście, bo sam pomyśl, co byś zrobił jakby dziennie przychodziło kilkanaście osób z samym paskiem i mówiło „za mocno zaciśnięta, musiałem zerwać, proszę o wymianę”.

Teraz kilka pytań ogólnych które często też się pojawiały:
Za ile są red bulle?
Ogólnie temat red bulli, czyli „napoju IEMowskiego” jest obszerny :D.
Napój ten towarzyszył prawie na każdym IEMie – tylko rok temu go nie było, wtedy do picia był G-fueal (kupujesz shaker za 40zł, pijesz przez 3 dni ile chcesz).
Cena za jedną sztukę wychodziła od 2,5zł do 4zł, wszystko w sumie zależy od nastroju firmy. W 2014 był najtańszy (były specjalne pakiety gdzie jeśli dobrze pamiętam, gdy kupowało się 4 sztuki, jeden red bull wychodził 2,5zł). Najdrożej było w 2015 roku (jeśli się nie mylę), gdzie największy zestaw to były dwa red bulle w tej samej cenie :/

Mam bilet, a ochrona nie chce mnie wpuścić do MCKa.
Niestety MCK ma ograniczone miejsce, bardzo często podczas IEMa blokowane jest wejście do MCKa i jeśli chcesz do niego się udać, musisz poczekać, aż wyjdzie określona ilość osób (bilet w tym wypadku nic nie daje).
Tłumaczenie, że kolega/dziewczyna/chłopak/rodzic/koleżanka ma tam dla Ciebie miejsce etc… też nic niestety nie da, musisz swoje wtedy odstać :/.
Jeśli chcesz się udać do MCKa w póżniejszych godzinach, najlepiej omijaj przerwy między meczami w spodku – wtedy najwięcej osób udaje się do MCKa.
Osoby z biletem typu Vip mają osobne przejście do MCKa (tunel od spodka), nie obowiązuje ich stanie w kolejce, oni mają pewne przejście.

Czy jest co jeść w spodku, pić?
Jest i to całkiem sporo od dwóch lat. Na terenie całego spodka znajduje się strefy gdzie możesz w większości zamówić szybkie jedzenie (hot dog, frytki, zapiekanki, chipsy + napoje, od zimnych do gorących) i jedna strefa, gdzie jest już zróżnicowane jedzenie.
W przejściu pomiędzy spodkiem i MCKiem (teren imprezy) znajduje się kilkanaście food trucków, więc masz wiele wyborów (dla koneserów – są też z jakimiś kawami i sokami).
W cenie od 6 do 25zł spokojnie się najesz :) (w pobliżu spodka masz McDonalda i galerię, więc też nie problem).

Można wnosić picie?
Można do 0,5l, plastikową :).

Jak wygląda sprawa kiedy mam walizkę, bo za Xh muszę lecieć na pociąg?
Co rok mój znajomy przychodzi tak w niedzielę i co rok nie ma problemów.
Ochroniarz sprawdza sobie co jest w środku (rok temu tego nie robił) i puszcza (wtedy trzeba zostawić ją w szatni).

Co mam zrobić ze swoją kurtką?
W spodku i MCKu są ogromne szatnie, tam można zostawić swoje rzeczy. Szatnia płatna, dotąd 2zł (2,5zł), możliwe, że w tym roku będzie to już 3zł.

Czy mogę wnieść powerbank?
Z tym nie ma problemu, można :).

Zgubiłem xxx!
Biuro rzeczy znalezionych znajduje się MCKu, o szczegóły warto pytać w punkcie informacyjnym (wejście MCK).

Mam vipa, gdzie mam wejście?
Znajduje się ono na prawie samym końcu (prawa strona, jeśli patrzymy się w stronę spodka) wejście głównego MCKa.

Kilka rad ode mnie:
Jeśli chcesz mieć fajne miejsca z widokiem na całą scenę etc… Nie siadaj w pierwszej strefie (dół), uwierz, że górne rządy nie bez powodu są nazywane często lożami :).
Planujesz udać się do MCKa? Nie rób tego podczas przerwy, najlepiej w okolicy początku/końca danego meczu.
Chcesz iść do ubikacji? Przy obu wejściach na sam dół sceny (znajdują się one „na końcach korytarza” – chodzi o miejsca, gdzie niedaleko masz wejście do strefy gastronomicznej w spodku) są największe toalety (najwięcej kabin).
Pamiętaj, aby wziąć ze sobą kilka zakrętek – napoje które kupisz na terenie imprezy są odkręcane i przekazywane Ci bez zakrętki, warto mieć możliwość zakręcenia i schowania napoju na później ;).

Jeśli ktoś ma jakieś pytanie, chętnie postaram się pomóc.


Himiodzio - #IEM nadchodzi :).
Dla niektórych może być to jedna z pierwszych imprez ...

źródło: comment_TN9EqZBzqlkwxuf1O6cW1rRB2cjTPXNZ.jpg

Pobierz
  • 11
@Marcines: Oczywiście :).
Plecak/torba to w sumie jedna z najbardziej pomocnych rzeczy na evencie - często trzeba gdzieś coś chować, a nie zawsze opłaca się to kłaść na ziemię (osoby przechodzące między rzędami na trybunach nie patrzą co jest na ziemi).