Wpis z mikrobloga

Ale się zagotowałem! Czy mogę w jakiś sposób ustalić właściciela numeru - firmę? Przed chwilą miałem telefon z numeru 52 561 64 45 z zaproszeniem na spotkanie w moim mieście gdzie otrzymam kamerę. Stara śpiewka. Co tydzień ta sama historia. Oczywiście zapytałem skąd mają moje dane na co usłyszałem „z bazy danych”. Dopytałem „jakiej bazy” i tu nastąpiło rozłączenie się przez telemarketerkę. Art. 24 ust. 1 ustawy o ochronie danych osobowych nakłada na podmiot obowiązek poinformowania mnie, kto jest administratorem danych więc mojego żądania nie spełniono.
Te telefony powtarzają się regularnie. Zwykle twierdzą, że mają numer od #orange. W sobotę dzwonili z 52 561 64 03. Mam już serdecznie dosyć i chciałbym coś z tym zrobić ale nie wiem kogo szarpać a GIODO wymaga podania danych podmiotu.

Mirki od #prawo czy mogę złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa? Czy może jakaś inna droga. Znam tylko numer telefonu i godzinę połączenia.

Mirko pomusz. Może zróbmy jakiś #wykopefekt bo wiem że nie jestem sam. Wielu mirków użera się takimi połączeniami.

#giodo #rodo #daneosobowe #telemarketing #csiwykop

Pobierz L3stko - Ale się zagotowałem! Czy mogę w jakiś sposób ustalić właściciela numeru - fi...
źródło: comment_X7TBmXU7WnLmxHNf7oh6CDJFeEy8lx3f.jpg
  • 16
@L3stko: Ale po co Ci te dane? To firma typu Zenobiuszex z Krużewnik Mniejszych łapiąca zlecenia od kogo się da -
raz garnki, raz kołdry, innym razem leczenie wodą ze złota. Zainstaluj sobie aplikację z powyższego linku i podobny spam nie będzie zajmować Ci czasu. Szkoda życia na walkę z wiatrakami.

Inna sprawa, że od wieków abonenci Orange dostają takie telefony. Na tym samym numerze u innego operatora nigdy mi się
Ale po co Ci te dane?


@nabavzbjl: po to żeby móc zgłosić ich do GIODO.

Zainstaluj sobie aplikację z powyższego linku i podobny spam nie będzie zajmować Ci czasu. Szkoda życia na walkę z wiatrakami.


@nabavzbjl: Nie mam Androida.
@nabavzbjl tak. Jedynym wyjątkiem jest, jeśli dana firma ma wyrażona zgodę na udostępnienie danych w bazie numerów. Zwykle takie firmy nie udostępniają tych danych.

Oczywiście spróbować warto. Ale nie popieram robienia zbędnej nadziei.
@nabavzbjl no w żadnej sytuacji operator nie poda danych swojego abonenta chyba że ten będzie tego chciał.
A firmy pokroju telemarketerow... W 99 przypadkach na 100 nie chcą tego ( )