Wpis z mikrobloga

  • 4
@Notabene niestety nie co kto lubi, przepisy nie sa od tego, by je lubic, tylko przestrzegac ;) i puszczanie debili z--------------h nie poprawia wcale bezpieczenstwa. Juz mialem przypadek na drodze, wszyscy, rowniez i ja, puszczalismy z-----------a, a kilka kilometrow dalej juz lezal w rowie :) takze jemu niezbyt to pomoglo
  • Odpowiedz
@Notabene a ja mówię o tych od pobocza też. One też zazwyczaj są dobrze narysowane. A wykroczenie popełniasz najeżdżając kołem na linie ciągłą.
  • Odpowiedz
@Arveit wiesz, wiedzę mam sporą jednakże teraz wyrzucam wszystkie przepisy z głowy i robię to co zwykle, zjeżdżam na pobocze i przypuszczam z-----------y.
  • Odpowiedz
  • 0
@Notabene tak jak kolega wyzej wspomnial, na linie ciagla nie mozesz najechac nawet kawalkiem kola. Tego przeciez nawey wymagaja na praktycznym! :|
  • Odpowiedz
@Notabene czyli ustępujesz z-------------i, zjeżdżasz na pobocze, tam kobieta z wózkiem/jakiś pieszy/rowerzysta/głębsza dziura, jej nikt nie załatał, bo przecież pobocze nie służy do jazdy. W najlepszym przypadku masz spodnie i fotel do prania, w najgorszym jesteś sprawcą śmiertelnego wypadku lub sam giniesz na drzewie, a wszystko, bo ktoś nie mógł poczekać na lepsze miejsce do wyprzedzania.
  • Odpowiedz
Ale niezbyt miły dla pieszych, rowerzystów, aut zatrzymanych awaryjnie, wyjeżdżających z dróg podporządkowanych oraz dla tych, którzy jednak się nie zmieścili.


@chechehce: Czyli sugerujesz, że gdyby na tym poboczu stało auto, szedł pieszy albo jechał rowerzysta to wykonałby taki manewr?

0 wyobraźni, powinni ci zabrać prawko
  • Odpowiedz
@wunder_baum: Nie do końca to dobra rzecz. jeżeli pojazd jest znacznie wolniejszy to ok na czas wyprzedzenia może i zjechać. Ale jak widzę że osobówki prują przy prawej krawędzi 90 kmph tylko po to by ośmielać innych kierowców do wyprzedzania to mnie krew zalewa. Osoba jadąca przepisowo nie powinna za c--j zjeżdżać baranom którzy muszą jechać 120. Jak chce wyprzedzić niech poczeka aż będzie miał taką możliwość. Bo to trochę
  • Odpowiedz
@wykopiwniczanin wyjeżdżam z drogi leśnej, drzewa zasłaniają widoczność, wyjeżdżam na pobocze, żeby mieć lepszą widoczność- to jest tak nierealny scenariusz, że można bez strachu z---------ć po poboczu xD
  • Odpowiedz
@chechehce to ślepy jesteś ze nie widzisz ze nic nie ma poboczu ani auta na awaryjnych ani rowerzysty na pewno będzie wielki krach jak na 10 sec zjedzie na pobocze
  • Odpowiedz
@haszimo: @wykopiwniczanin: Nawet na tym zdjęciu kierowca jadący poboczem nie wie, czy za wzniesieniem i łukiem drogi nie spotka rowerzysty lub pieszego, a decydując się na zjechanie na pobocze nie wiedział, kiedy wyprzedzający zakończy swój manewr. Widok zasłania mu auto jadące przed nim. Jedzie na ślepo przez zakręt i górkę nie wiedząc, czy w razie napotkania przeszkody na poboczu będzie mógł błyskawicznie wrócić na jezdnię.

W ciągu 10
  • Odpowiedz