Wpis z mikrobloga

Ale niezbyt miły dla pieszych, rowerzystów, aut zatrzymanych awaryjnie, wyjeżdżających z dróg podporządkowanych


@chechehce: przeciez nie zrobisz tego, jesli widzisz pieszego albo rowerzyste
  • Odpowiedz
@sing: Czytałeś w ogóle to co podlinkowałeś czy tylko słowa kluczowe "pobocze" i "potrącenie"?
W pierwszym jest napisane że miało to miejsce w jakiejś wsi, to chyba największa droga tam, nie ma tam nawet pobocza by kogokolwiek przepuszczać. https://goo.gl/m1md7T Jak wyjedzie się trochę poza to jest co najwyżej coś takiego: https://goo.gl/ezCuG2 Maleńkie, nieutwardzone pobocze, wątpliwe.
W drugim możesz mieć rację, pobocze utwardzone, choć dość wąskie, nie wiadomo jednak czy tak
  • Odpowiedz
@rozekpl: panie, jechałem firmowym trupem maks 70 że strachu że się rozpadnie. Jak coś do mnie dojeżdżało i widziałem, że się pcha bo go blokuje to pilnując tego co się dzieje puszczałem, co by niepotrzebnie nie prowokować niebezpiecznych sytuacji. Lepiej tak niż jechać srodkiem i tworzyć korek wkurzonych Januszów i Sebkow pchających się na 3ciego
  • Odpowiedz
Czasami musi, np. niedawno jechał przede mną przewóz zwierząt (konkretnie koni) i nie mógł szybciej niż 45km/h, bo zwierzętom niedobrze więc jechał poboczem.
  • Odpowiedz
a co jak już zjeździesz i zacznie Cię wyprzedzać sznur samochodów? Zobaczysz pieszego, to wrócisz nagle na pas pod jadące samochody?


@dog_meat: Jesli bede widzial z daleka pieszego to w ogole nie bede zjezdzal, a jesli sie pojawi w duzej odleglosci, to zdąze przeciez wrocic
  • Odpowiedz
@wylacze_na_amen czyli pieszy idący poboczem jest winny wypadkowi, bo jakiś idiota, wbrew przepisom, zjechał na pobocze i go jebnął?! Co z tego, że nie miał odblasków?! Na oznaczonym i odgrodzonym od jezdni linią ciągła poboczu nie na prawa jechać samochód!!

@lastra Ty może będziesz patrzył na pieszego lub rowerzystę, ale tysiące innych nie.
  • Odpowiedz
  • 2
@Notabene
@b0NUS4 Mysle ze panowie przeoczyli na zdjeciu linię ciągłą, której, zgodnie z przepisami, przekraczać nie wolno. W tym jednym przypadku jak ze zdjecia zgadzam sie z @rozekpl, ale jesli margines/pobocze jest oddzielone linia przerywana, wtedy spokojnie zjezdzajmy do woli ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz