Wpis z mikrobloga

Ktoś może powiedzieć, że jestem głupi, ale do początku

tutaj odbywał się dramat

Byłem u tego ortopedy, zrobiłem rtg, byłem drugi raz ze zdjęciem, w międzyczasie już zamawiałem trumnę... A potem poszedłem na terapię manualną... i od teraz zawsze najpierw pójdę do fizjoterapeuty.

Fizjo nastawił nieco kręgosłup, sprawdził, pomacał, znalazł kilka spiętych miejsc, ale to szczegóły. Ogólnie nic mi nie jest. Zwężenie L5-S1 mają podobno teraz wszyscy (tak jak mi pisaliście) i nie mam co się przejmować. Wystarczy mniej siedzieć, pracować na stabilnością kręgosłupa, oraz w moim przypadku rolować zginacz biodra i czwórki.

Poszedłem dziś na trening, rozgrzałem się. Nie czuję absolutnie niczego, co mi dolegało wcześniej, nic nie ogranicza moich ruchów tak ja wcześniej. Postanowiłem zrobić kilka spokojnych, ostrożnych, kontrolowanych singli siadów i MC do pierwszego singla, który sprawi problem.

(o tu można nazwać mnie idiotą :))

Skończyło się na przysiadzie 160 i MC 180. Potem lekkie OHP 75, Power Clean 100kg, rozciąganie i do domu.

Zdrowy :)

W związku z tym wracam od jutra do pierwotnego planu. Ten tydzień potraktuję jako deload i cisnę dalej zgodnie z tym co sobie rozpisałem.

#bertitrenuje #silownia #mikrokoksy
  • 11
@pokey: hmm.. tego raczej nie będę polecał ze względu na fakt iż odradza mc i przysiady (a mc 200kg to dla niego jakieś niewyobrażalne przeciążenia) bo niszczą plecy i powodują zwyrodnienia. ZAWSZE. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Po prostu w tym przypadku zrobił swoją robotę, która nie wydaje mi się żeby była jakaś skomplikowana. Każdy fizjo to ogarnie.
@berti: też ostatnio byłem u fizjo, próbował mnie ponastawiać, ale jestem zbyt spięty choć narzekał też że duży chłop jestem i ni #!$%@? mnie ruszyć nie może :D ogółem mówiąc powiedział mi, że mój ból może brać się z tego że cała tylną taśme mam cholernie zbitą i muszę się teraz dużo rozciągać, racje ma bo mój skłon bez rozciągania to nadgarstki na wysokości kolan
Zwężenie L5-S1 mają podobno teraz wszyscy

Wystarczy mniej siedzieć, pracować na stabilnością kręgosłupa, oraz w moim przypadku rolować zginacz biodra i czwórki.


@berti masz może hiperlordozę?