Wpis z mikrobloga

@Tamerlan bo wymyślanie haseł w stylu "aborcja jest ok" albo "aborcyjny dream team" to mydlenie oczu i odwracanie głowy od faktu jak bardzo jest to brutalne i obrzydliwe.

Skoro płód to ciało kobiety to w którym momencie przestaje być częścią ciała kobiety? Jak wody odejdą? Jak widać główkę w kanale rodnym? Czy jak się urodzi połowa ciała? A może dopiero jak przetniemy pępowinę?
@PajonkPafnucy

@alejandra15: Pewnie mają żal do swoich matek że ich nie wyskrobały, powinny nosić koszulki z hasłem "Mamo, dlaczego pozwoliłaś mi żyć? Przecież aborcja jest ok!"


Równie dobrze mogłyby nosić koszulkę "dlaczego się nie zabezpieczaliście". Tak jak nie można mieć do kogoś żalu o zakładanie prezerwatyw, tak nie można o przerywanie ciąży we wczesnym stadium.
@Tamerlan: @bangshespregnant: @bangshespregnant: Wielu ludzi kieruje się poglądem, że mordercy i gwałciciele powinni ponieść karę za swoje czyny, a nie żyć na koszt społeczeństwa.

Czemu lewica światopoglądowa zmusza innych do płacenia na utrzymanie przestępców? Nie sądzisz, że nie wszyscy kierują się takimi poglądami (aborcja zdrowego płodu do 12 tygodnia jest ok, za to obowiązkowa praca lub kara śmierci dla morderców jest już zła). Nie wszyscy muszą kierować się poglądami
brutalne i obrzydliwe.


@alejandra15: Jak i np. operacja stulejki. Po co podnosisz ten argument, skoro nie ma on znaczenia? Hasła odnoszą się do problemów kobiet po aborcji w zakresie psychiki.

to w którym momencie przestaje być częścią ciała


@alejandra15: Raczej łatwo jest wskazać, kiedy jest samodzielnie przeżyć. Dodatkowo niektórzy wskazują na zdolność odczuwania bólu itd. itp. jako granicę do kiedy.

Robisz to samo co panie na plakacie, tylko w drugą
@bangshespregnant: Czyli uważasz, że nie całe społeczeństwo powinno być zmuszone do utrzymywania więźniów, tylko osoby, które tego chcą, dobrze zrozumiałem?

@Tamerlan: Skoro nie przeszkadza Tobie zabicie dziecka (czy "zlepka komórek"), to czemu ktoś ma mieć wątpliwości do kary śmierci dla przestępców? Co ci 12-tygodniowy płód zrobił, że jesteś za przerwaniem życia, a sprzeciwiasz się, by ktoś przestawał płacić na morderców? Skoro masz taki kodeks moralny, że wolisz morderców, to proszę
Dziecko z 40 tygodnia nie przeżyje samodzielnie


@alejandra15: wypada mi skomentować xd, bo naprawdę definiujesz samodzielnie jako brak opieki, a nie to czy ma na tyle rozwinięte funkcje życiowe XD

nie przeszkadza


@Roger_Casement: No nie przeszkadza, a twoja argumentacja ad hominem mnie bawi. Może być?

Poza tym, jak ustalisz granicę,


@Roger_Casement: Czytasz dyskusję czy po prostu się wscrollowałeś?
@Tamerlan no dobra :d z tą opieką to tak nie do końca na poważnie.
Teraz już przeżywają dzieci ważące mniej niż 700g przy porodzie, granica samodzielnego przeżycia się przesuwa i nie powinna mieć znaczenia.
Ciąża się zaczyna od zagnieżdżenia w macicy, nie powinno się móc jej zakończyć, bo tak mi się podoba.
Nie ma sensu chyba dalej dyskutować, ja nie przekonam ciebie a ty mnie.
@alejandra15: Nie przesuwa, bo dzieci poniżej 22 t.c. się nie ratuje. Chodzi o funkcje życiowe, które można wspomóc, ale nie zastąpić.

Ciąża się zaczyna od zagnieżdżenia w macicy, nie powinno się móc jej zakończyć, bo tak mi się podoba.


To tak nie rób, ale nie zmuszaj innych. Tyle i aż tyle.

A kampania nie dotyczy tylko aborcji "na życzenie", ale też tych ciąż z gwałtów, płodów z wadami. Tym kobietom też