Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki, chcę wystartować z nowym projektem internetowym. Roboczo nazwałem go Open Source Corp. Mianowicie chciałbym poprowadzić działalność gospodarczą w pełni transparentny sposób. Za pomocą bloga i vloga. Coś na zasadzie opowieści od początku do końca, jak otworzyć firmę, procedury związane z urzędami, podatkami itd. Itp. Na każdym etapie prowadzenia firmy towarzyszyć będzie kamera która zarejestruje ważniejsze wydarzenia, wszystkie działania opisywałbym na blogu. Poruszane byłyby niuanse dotyczące zarządzania, marketingu, wykorzystania systemów CRM, SaaS, Marketing internetowy, SEO, Social Media i tak dalej, i tak dalej.
Sam prowadzę działalność od wielu lat, co prawda nie tą samą bo zaczynałem od handlu, teraz obracam się w usługach. Ale dla rozrywki chętnie podjąłbym takie wyzwanie.
Nie obędzie się jednak bez Waszej opinii. Czy ten pomysł mógłby zażreć? Oczywiście nie robiłbym tego tylko dla siebie, ale bardziej dla osób oglądających i komentujących ten projekt. Sama firma mogłaby się poszerzać właśnie o osoby które wspierałyby projekt swoją radą, bądź posiadanymi umiejętnościami (IT, sprzedaż, marketing). Osoby te byłyby zatrudnione i otrzymywałyby wynagrodzenie of course.
Jeśli ten wpis spotka się z zainteresowaniem to podam więcej informacji. A więc plusujcie z tego wszyscy.
Pozdro600
Informacji będzie można szukać pod tagiem #opensourcecorp
#firma #przedsiebiorczosc #kiciochpyta
masurian - Mireczki i Mirabelki, chcę wystartować z nowym projektem internetowym. Rob...

źródło: comment_qWzzhLtVpacUOzvQfWIevJLdIVk6FcOz.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kielonek: w ramach pewnej zabawy społeczności chciałbym zaangażować ludzi do burzy mózgów. Byśmy mogli wybrać wspólnie najlepszą formę działalności, kierunek oraz branżę. Coś na zasadzie croudfundingu, tylko że zamiast kasy ludzie dzieliliby się radą, pomocą, pracą. #crowdfunding #opensource
  • Odpowiedz
@SmallCaracan: kolego, a jak mam reagować na odpowiedzi typu "stul gębę", "dno" bez absolutnie żadnego konkretnego wytłumaczenia. Minusa dać nie mogę... Miałem pewne obawy co do "jakości" społeczności, absolutnie nie mam parcia na to żeby wystartować z tym projektem, jak będę chciał to to zrobię, bo mogę. Chodzi mi tu tylko o feedback. Ale na niektóre komentarze nie warto odpowiadać. A co do plusowania niektórych komentarzy, to tak, plusowałem bo
  • Odpowiedz
@SmallCaracan: w sumie daleki jestem od takich internetowych pyskówek. Z całym szacunkiem do @Shiv wcale nie oczekuję że zrobisz mi kiełbasę. Ale czasem warto rozpocząć dyskusję o jakiejkolwiek wartości merytorycznej. A tak, z mojej perspektywy, wydaje mi się że szkoda Twojego czasu na pisanie takich komentarzy, a mojego na ich czytanie. Lubię konkrety. Na pytanie o przykłady @Shiv odpisał "wpisz ocs lub oss", absolutnie nic mi ta wiedza
  • Odpowiedz
S +2

@masurian: tylko żeby sił starczyło na rzeczy istotne, bo zaczniesz od założenia firmy, potem księgowość, podatki itp napracujesz się jak wół a odbiór tego będ


@masurian: kibicuję, ale wiem z doświadczenia, że to bardzo ciężki kawałek chleba i a efekt końcowy i tak może być mizerny

po coś jednak te wszystkie firmy doradcze istnieją i biorą za to gruby hajs
  • Odpowiedz
  • 0
@Shiv
@SmallCaracan
Ja go nie bronie właśnie, nie ma tu ani dość informacji żeby go bronić, ani żeby go krytykować, to jest internet, jest tona wszystkiego. Ale fajnie jest jak ktoś nowy zrobi to jeszcze raz, bardziej aktualne i uzupełni potencjalne luki. Albo wytłumaczy w inny sposób, bardziej zrozumiały dla poszczególnych osób. Ale nie, zamiast napisać dlaczego uważa że to zły pomysł, albo napisać cokolwiek to taki typek pisze "dno"
  • Odpowiedz