Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki, chcę wystartować z nowym projektem internetowym. Roboczo nazwałem go Open Source Corp. Mianowicie chciałbym poprowadzić działalność gospodarczą w pełni transparentny sposób. Za pomocą bloga i vloga. Coś na zasadzie opowieści od początku do końca, jak otworzyć firmę, procedury związane z urzędami, podatkami itd. Itp. Na każdym etapie prowadzenia firmy towarzyszyć będzie kamera która zarejestruje ważniejsze wydarzenia, wszystkie działania opisywałbym na blogu. Poruszane byłyby niuanse dotyczące zarządzania, marketingu, wykorzystania systemów CRM, SaaS, Marketing internetowy, SEO, Social Media i tak dalej, i tak dalej.
Sam prowadzę działalność od wielu lat, co prawda nie tą samą bo zaczynałem od handlu, teraz obracam się w usługach. Ale dla rozrywki chętnie podjąłbym takie wyzwanie.
Nie obędzie się jednak bez Waszej opinii. Czy ten pomysł mógłby zażreć? Oczywiście nie robiłbym tego tylko dla siebie, ale bardziej dla osób oglądających i komentujących ten projekt. Sama firma mogłaby się poszerzać właśnie o osoby które wspierałyby projekt swoją radą, bądź posiadanymi umiejętnościami (IT, sprzedaż, marketing). Osoby te byłyby zatrudnione i otrzymywałyby wynagrodzenie of course.
Jeśli ten wpis spotka się z zainteresowaniem to podam więcej informacji. A więc plusujcie z tego wszyscy.
Pozdro600
Informacji będzie można szukać pod tagiem #opensourcecorp
#firma #przedsiebiorczosc #kiciochpyta
masurian - Mireczki i Mirabelki, chcę wystartować z nowym projektem internetowym. Rob...

źródło: comment_qWzzhLtVpacUOzvQfWIevJLdIVk6FcOz.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@masurian: nie widze tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ksiegowa here z wlasna dg

imo zbyt kompleksowy temat, zbyt zlozony i zbyt zaawansowany, zeby przecietny mirek to sobie obejrzal
zatrudnij jakas cycata ktora bedzie caly czas w kadrze to moze bedzie zbyt
  • Odpowiedz
@masurian: a po co materiały jak otworzyć firmę? Masa poradników w necie do tematu który robisz raz w życiu i zajmuje godzinę. I każdy blog odnośnie prowadzenia firmy skupia się na zakładaniu, zamiast na zlrzeczach istotnych
  • Odpowiedz
@magda93: heh, no w sumie masz trochę racji ;) ale ja nie chcę robić tego dla miliona wyświetleń i żebrać o suby tylko w pewnym sensie dla tych którym zależy na czysto merytorycznych wartościach. Co nie zmienia faktu że cycata w kadrze też by się przydała. Może się nadasz? :p
  • Odpowiedz
@kielonek: Założenie firmy to pikuś, ale żeby zachować pewną chronologię to należy poruszyć również ten temat. Bardziej mi zależy na tych elementach które opisałem później (zarządzanie, marketing itd). Z drugiej strony czy często spotykasz się z konstrukcją jak spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa? a w pewnym sensie taką formę widzę.
  • Odpowiedz
@masurian: tylko żeby sił starczyło na rzeczy istotne, bo zaczniesz od założenia firmy, potem księgowość, podatki itp napracujesz się jak wół a odbiór tego będzie średni bo jest to opisane już tysiąc razy w internecie. Czasami się spotykam że sp z oo sp k i staram się unikać bo wiem po co to jest
  • Odpowiedz