Wpis z mikrobloga

@Vandzior: tak, przecież jak będzie spot 40 mobów do proste że mogą być za mocne jak będzie cię 40 napieprzało, testy zawsze przeprowadza się na ustawieniach jakie będą na serwerze produkcyjnym, jak nie to co to za testy?
@Candy: Na chwilę obecną testowy,

@Jurigag: Dobra, to inaczej Ci wytłumaczę, teraz sprawdzaliśmy loot, jakie itemy lecą, więc trzeba było szybko wiele mobów zabić. Sprawdzić czy dobry drop rate dla jeweli itp. Wczoraj kilka spotów już pokasowałem, i powoli zmierzamy do sprawdzania czy moby są mocne czy nie. Mam nadzieję, że zrozumiesz :)
@Vandzior: Jak czytam ustawienia tego serwera na MPC to nie ogarniam 90% rzeczy. W MU grałem może 10-15 lat temu więc na prawdę mi to zwisa co za wersja. Wtedy serwery były jakoś 97d+99 cośtam, nie wiem jaki to był "sezon".
dobry drop rate dla jeweli itp


@Vandzior: ale zrozum ze im więcej mobów zabijesz tym więcej tych jeweli padnie bo jak będziesz zabijał 40 na kilka spellków zamiast 5 to masz dużo większą szanse że padnie jewel xD nie rozumiem, drop wypadajek i jeweli testuje się na takich spotach jakie będą produkcyjnie, jedynie co z nich leci można tak testować, ale prościej wpakować po prostu do sklepu wypadajki xD
@Jurigag: ta, i właśnie o to chodzi, stajesz na spocie, każdy spot po 15 mobów, i liczysz co ile spotów wypadnie jewel, dzięki temu sprawdzamy czy jest git, dzięki temu wiemy czy customowa konfiguracja, która została dołączona do serwera działa jak należy czy też trzeba grzebać w głównej konfiguracji. Następnie jak skasujemy spoty, będziemy wyliczać moc dla potworów i będziemy mogli ustawić właściwy drop rate (tutaj już czysta matma, aby dobrze
@Vandzior: napisałem ci że na test jest to bez sensu, testuje się zawsze tak jak na działającym serwie już będzie, dlatego testy powinny takiego serwa o takich ratach trwać z 2 tygodnie jego po jakimś tygodniu-dwóch konfiguracji jeśli chcesz wypuścić dopracowany mid-rate serwer to musisz z miesiąc spędzić nad jego ustawianiem i testowaniem, jak lowrate to tak z 3 miechy, zakładając od zera ofc
@Jurigag: Czemu uważasz, że jest bez sensu? Tak szybciej zabijemy 100 mobów, np. jewel of chaos wypada co 7 resp spotu, czyli co 105 mob, (7*15) i z tego wiemy, że trzeba np zmniejszyć czy zwiększyć drop rate dla chaosa ;x A tak jakbyśmy mieli ustawione po 4-6 mobów, to stalibyśmy i marnowali czas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jurigag: No masz rację, to tak nie działa, jakbym miał analityka gier, to bym tyle nie testował tylko ustawił i wtedy przecisnął testy czy wszystko ok ( ͡° ͜ʖ ͡°) A bez niego trzeba sobie jakoś radzić ( ͡º ͜ʖ͡º)