Wpis z mikrobloga

https://www.wykop.pl/link/4152307/cpu-ghost-busting-techniczna-analiza-atakow-spectre-i-meltdown-pl/

Widzę że znalezisko z ostatnim naszym Barcampem na temat wewnętrznej budowy procesorów i atakach Spectre i Meltdown jest poza 4 pierwszymi stronami w wykopalisku.
W sumie się nie dziwię bo trudno z technicznymi treściami się przebić na Wypok. Ale spróbujmy. Pewnie wystawiam się na lincz wołając ponad 300 osób które wykopały poprzedni nasz wykład z RTOS, ale liczę że podobnie jak poprzednio tak i tym razem tematyka embedded was zainteresuje.

"Towarzysze, pomożecie? ... pomożemy!!!"

Ps. sorry że się powtarzam ale #programista15k ogarnia mirkolisty xD (dzięki @Limonene)

#technologia #informatyka #linux #programowanie #elektronika #arduino
  • 19
  • Odpowiedz
Wołam przez MirkoListy wykopujących to znalezisko (352)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @Freakz @poroniony_ @pearl0 @t_t_ttt_tttt_tt @AE86 @dyziek332 @drzewa_w_linzu @bakcylus123 @EdenN @hexen2k @Kenwyy @dante87 @robs @admbrt @pedalskiwlamywaczdwa @bialekwciagarogale @YuiMizuno @slx2000 @giecek @markofes @m4kb0l @BluRaf @ManfredMacx @levil @n_man @piomar123 @blackherder @xsi1 @-logan- @anonim1133 @Makro1993 @Cronox @jeshu @chalwa @
  • Odpowiedz
@SunnO: :) tak wyszło. Barki na wykład też nie udało się od razu w pierwszym tygodniu stycznia zarezerwować. Zdajemy sobie sprawę że temat trochę jak odgrzewany kotlet ;) mimo to uważamy że bardzo ciekawy i warty zgłębienia. Dlatego też proponowane wideo nie jest kolejnym "narzekaniem na Intel" a raczej "we need to go deeper" :) Może ta wiedza przyda się przy aplikacji do SpaceX ;)
  • Odpowiedz
@Rosly: piłem do tego zdania

W sumie się nie dziwię bo trudno z technicznymi treściami się przebić na Wypok.

Wcale nie jest tak trudno, ja bym to znalezisko zauważył gdyby nie to że od 18 miałem już elonową gorączkę i nie czytałem nic innego :P I podejrzewam, że podobnie było z innymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jesteśmy na głównej! Dzięki wam dotarliśmy z materiałem do jeszcze szerzej publiczności. Dziękujemy!
  • Odpowiedz