Wpis z mikrobloga

Witam was Mirki, dzisiaj wrodziłem z trasy moja Meganka 2 ph II Warszawa-Gdańsk i po zgaszeniu silnika i ponownej probie jego odpalenia silnik nie odpala, rozrusznik nie kręci. Wygląda to tak , wkładam kartę wciskam sprzęgło, następnie wciskam przycisk Start/Stop, wtedy zapalają się wszystkie kontroli , kontrolka "spirala" z silnika słychać tylko takie jakby cyknięcie ( jedno ) i auto nie odpala, rozrusznik nawet nie zakręci. W czym może tkwić problem, macie jakieś pomysły? Wieczorem muszę wykonać dalsza trasę a tu auto leży. Dodam, że mam nowiutki akumulator ( 2 tygodnie ). Jest tu ktoś co mi może pomóc ?

https://youtu.be/FG4j3Lua3XM tak to wygląda.

#motoryzacja #renault #megane #mechanikasamochodowa #samochody
  • 20
@damianoski nie wiem jak tam w autach z kartami, ale ja miałem podobny problem z kluczem. Immobiliser mi padł w starym kluczu. Teraz używam zapasowego i jest ok ;)
@damianoski: kabel masy czarny dochodzacy do akumulatora jest uszkpdzony, nie bylo jego ladowania i akumulator padl, druga rzecz szczotki rozrusznika sie wytarly spruboj na luzie pchnac samochod moze sie obroca i zapali, mogl rozrusznik pasc, sprawdz klemy czy sa dokrecone i kabel masy do minusa co idzie poruszaj nim.
@damianoski jak jedno cykniecie to chyba aku za slabe zeby rozrudznikiem zakrecic. Jak mi immo padlo w sceniku I to krecil ale nie odpalal bo odciety zaplon byl.
Cykniecie wydajemi sie ze to przekaznik od rozrusznika a jak rozrusznik nie kreci to nie odpala.
Sprobuj tez tak jak pisali podpiac pod kable. Mi w sceniku II padl na jesieni aku ale nie pamietam jakie byly objawy jak byl slaby, chyba poprostu zrobil
@damianoski: brzmi jak zdechnięty akumulator, Futury akurat są słabe, więc nie zdziwiłbym się gdyby była uwalona od nowości. Druga sprawa to ładowanie, sprawdzałeś to przy wymianie?
@xetrov: niestety nie sprawdzałem ładowania przed wymianą. Światła wszystko działa, radio tez chodzi, chyba gdyby padł to by nic nie chodziło, a chociażby rozrusznik zakręcił trochę a tu nawet nie drgnie.
poprawiłem wszystkie bezpieczniki znajdujące się w komorze silnika zaraz koło akumulatora, samochód za drugim razem odpalił i na chwile obecna odpala za każdym razem, Dzięki wszystkim za pomoc! (ʘʘ)